• save water
    drink beer
    brugge de sokakta asılı bir afişte gördüğüm slogan. çevrecilik budur dedirtiyor insana. bizde de naylon poşeti parayla satıp ormanları yakarak yıkarak beton yığınına çevirip çevrecilikten bahseden doğarken beyinlerinde anomaly oluşmuş ruh hastaları var.
  • martin luther king jr. - ı have a dream
  • "aldığım en büyük ders hiçbir koşulda ve hiçbir sebeple taviz vermemem gerektiği. zor zamanmış, iyi değilmiş, yanlışlıkla olmuş, öyle olacağını düşünememiş...
    ben kimsenin alttan alındığı durumları bir daha yapmadığına şahit olmadım."
  • en iyisi düşünmemekti. kaçmaktı. kendi içime kaçmak. fakat bir içim var mıydı? hatta ben var mıydım? ben dediğim şey, bir yığın ihtiyaç, azap ve korku idi.

ahmet hamdi tanpınar
  • "hamd, kendisini bilmek hususunda, acziyeti itiraf etmek etmekten başka yol bırakmayan allah'a mahsustur."

- hz. ebu bekir (r.a.)-

o'nu hamd etmekteki yetersizliğimiz ve acizliğimiz ile birlikte kendisini ancak kendisinin hakkıyla hamd edebileceği hakikâti ancak bu kadar güzel ve öz dile getirilebilirdi.
  • the only easy day was yesterday (bkz: us navy seals)

tomorrow is not promised, so you gotta live for today. (bkz: crips) çetesi üyesi.

live your life you know what ı'm saying (bkz: crips) çetesi üyesi
    *son cümle de ki üyenin dediğinden sanki o adamın hayatında yaptığı şeyler için pişmanlık duyuyor olabileceğini düşünüyorum. (bkz: çetecilik) (bkz: gangbanger)
  • -asuman
    +efendim
    -sen şimdi arabalı vapurun güvertesinden denize bakacaksın ya.
    +evet
    -ciddiye alma bizim sevdamız ondan büyük.
  • kalabalıkta artistlik yapanın tenhada affı yoktur.
    -anonim
  • hastasıyım abi
  • ideolojiler topluma giydirilmis deli gomlekleridir.

cemil meriç
hesabın var mı? giriş yap