• bilgi değerlidir, herkes bilgi kadar bedel öder.
  • "hegel önemli bir yerde şöyle der; bütün büyük dünya meseleleri ve önemli tarihi şahsiyetler tarihte iki kere tezahür eder. lakin eklemeyi unutmuş; ilki trajedi ikincisi ise komedi olarak." k. marx.
  • goethe'nin bir sözünü paylaşmak istiyorum, bu aslında sıklıkla uyguladığım bir şeydi, belki birçoğumuz da öyleyizdir. goethe'nin de böyle bir sözü olduğunu görünce de sevindim..:)

“bir insana, olduğu gibi davranırsanız, olduğu gibi kalır. oysa olabileceği veya olması gerektiği gibi davranırsanız; davranış gösterdiğiniz gibi olacaktır.”
  • aslında bir şiir;

when i pronounce the word future,
    the first syllable already belongs to the past.

when i pronounce the word silence,
    ı destroy it.

when i pronounce the word nothing,
    ı make something no non-being can hold.

wislawa szymborska
  • “aslında herkes dahidir. ama siz kalkıp bir balığı, ağaca tırmanma yeteneğine göre yargılarsanız, tüm hayatını aptal olduğuna inanarak geçirecektir”

albert einstein
  • başkalarının yaşattığı ıstırapları unutuyoruz sadece merakımızdan yaşamaya, insanlarla ilişkilerimizi sürdürmeye çalışıyoruz sonunda bakalım ne olacak, bir gün daha birlikte olsaydım ne olurdu, belki bütün anlaşmazlıklar düzelirdi. bugün aklıma gelen sözü ona dün söyleseydim mesele kalmazdı. ohalde yarın yeniden denemeliyim oysa aynı hatalar aynı aptallıklar tekrar ediliyor.
  • ilk uyuşturucu hep bedava verilir.
  • hayat boş durma coş :)
  • karıncalar da sanıyor ki kendi ağırlığının elli katını taşıyan bir tek onlar var!
  • "doğru yol gergin bir ip boyunca ilerler; yükseğe değil, yerin az üzerine çekilmiştir ip. üzerinde ilerlemekten çok insanı çelmelemek için çekilmiş gibidir."

(bkz: franz kafka)
hesabın var mı? giriş yap