• -pardon doktor beyin nesi oluorsunuz?
    -hastasiyim
  • ayhan sicimoğlunun diline pelesenk olmuş cümle
  • hastası olmak diildir mühim olan,hastası kalmaktır.
  • göksel şarkısı. yada gökselin; yıllarca sürünmüş adam olmamış, hatta çoğunlukla başa bela olmuş, ayrılınmış birleşilmiş, tekrar ayrılınmış, başkasıyla olduğu duyulunca kıymete binmiş, yalan da olsa muhtemelen kıskançlık duygusundan yeniden aşık olunmuş, yeniden aranıp bulunmuş, yeniden birlikte olunmuş, şimdi metresi olunan, eskiden metresi bulunan, yeni sevgilisinden ayrılsa bile birlikte olunamayacak, onunlayken de birlikteliği kaldırılamayacak, güvenilmeyen, güvenmeyen, yeni biriyle de olunamayacak böylesi iki ucu boklu değnek denilebilecek çıkmaz sokakların bulunduğu pis aşklar için söylenebilecek, söylendiğinde de depresyondayıma eşdeğer bir duygu durumu yaratan hoş şarkısı
  • genellikle 'olayina hastayim' ve 'olayinin hastasiyim' $eklinde kullanilir.
    bir olu$ bildirir ve hastasi olunan nesne ya da varlıga i$aret eder.
    daha cok sokakta güzel kadin görüldügünde koro halinde söylenir.yüksek sesli söylenmesi mineral eksikliginin ve terbiyesiz evladi olmanin bir göstergesidir.
  • hayatinda kullanmadigi; bilmedigi seyler icin sirf yorum yapmak veya tum piyasa kullanio ve bilio oldugu icin aman ben de asaa kalmiim karizma zedelenmesin izlenimi vermek icin sarfedilen gecistirme ama etkili oldugu sanilan soz veya entry
  • bir (bkz: ayhan sicimoglu) vazgecilmezi.
  • ayhan sicimoğlu'nı takip edenlerin duyduğu anda tebessüm ettiğini düşündüğüm sözcük.zira bu efendi sürekli * hoşuna giden şeyleri hastasıyız şeklinde nitelendirmekte.* *
  • çok gizli ve ciddi bir sırrı anlatırcasına icra edilen bir göksel şarkısıdır. arka fona eşlik eden arabesk tınılar çok başarılı. yormuyor. çok açık ve net gerçekler. hastasıyım şarkının da sözlerinin de...

el emeği değil kopyala/yapıştır harikası sözleri de şöyle ki;

aşığım sana müptelayım anlasana
    ölürüm sana baş tacımsın inan bana

senin için gelmişim
    dünyayı önüne sermişim
    saçlarından koklamışım
    senin için ağlamışım

hastasıyım hastasıyım gözlerinin hastasıyım
    ne giderim ne kalırım ben bu aşka alışığım
    hastasıyım hastasıyım gözlerinin hastasıyım
    ne giderim ne kalırım ben bu aşkın hastasıyım

tutkunum sana zincirlerim avucunda
    deliyim sana uzak durma gel yanıma

seni nasıl sevmişim
    üzerine titremişim
    dudağından tatmışım
    sana öyle bağlanmışım
  • ayhan sicimoğlu'nun beklentilerimin çok altında kalan gezi kitabı. yine de ürdün,katar,adana kısımları ilgimi çekmedi desem yalan olur.
    bu arada kitaba dair en güzel detay sicimoğlu'nun kitaptan elde edeceği gelirin tamamını türkiye eğitim gönüllüleri vakfı'na bağışlayacak olması.
hesabın var mı? giriş yap