• insanın kendine tanımadığında boşuna acı çekmesine sebep olabilen, gayet olası ve insani sapma.
  • jakuzi'nin yine çıtayı üst seviyelere koyduğu albüm.sözler kutay soyocak'a ait,şarkılar kendisinin belirttiği üzere taner yücel'le-ki kendisini prodüktör olarak da görüyoruz-paslaşarak yapılmış.albümde ilk olarak dikkat çeken şarkılar albümün giriş ve son şarkısı.sana göre bir şey yok ve ne teselli ne avuntu oldukça harika bir müziksel altyapının,relatable sözlerle birleştirilmesiyle oluşturulmuş.
    jakuzi yine şaşırtmadı diyorum ve hepinizi dinlemeye davet ediyorum.
  • spotify
    apple music

adreslerinden dinlenebilecek yeni jakuzi albümü.
  • gayet iyi jakuzi albümü.

ilk dinleyişte, "hmm güzel ama bi fantezi müzik (ilk albümleri) gibi değil" desem de tekrar tekrar dinleyince "evet lan gayet fantezi müzik ayarında" dedirten bi albüm olduğunu söyleyebilirim. ama o albümden çok çok daha karanlık bi albüm olmuş.

cd'sini alıp arabanın torpidosuna atmalık albümlerden. her albüm için kullanmam bu tabiri. karma, med cezir, in the buzzbag gibi yani.
  • ilk albüme kıyasla jakuzi oldukça pişmiş, şarkılarda seslerin katmanları artmış. söz kalitesi düşmemiş. tabii burada gitar, bas eklemeleri filan derken bana göre synthwave ruhundan biraz daha uzaklaşmışlar.

şarkılar oldukça güzel. depresif olduğu için daha da güzel hatta. tek derdim akortların kısalığı. çok güzel melodiler var, keşke tekrarları biraz daha uzun tutsalarmış.
  • jakuzi'nin pek başarılı ve modern ikinci albümü. ilk albüm ve paylaştıkları yeni şarkılardan sonra beklentileri baya yukarı çekmişlerdi ve bu konuda hayal kırıklığı yaratmadılar denebilir. yerli müziğin böyle harika bir synthwave, post punk, hipnagocik pop yada ne derseniz ondan bir albüme sahip olması gerçekten hoş. tertemiz bir ses ve tamam sözler ile tekrar dinlenebilirliği yüksek bir albüm olmuş.

sana göre bir şey yok ***** fikrimce albümün en iyi parçası. nakaratta sürekli tekrarlayan burada sana göre bir şey yok çok güzel söylenmiş.
    şüphe**** iyi bir prodüksiyon ile dandik bir klip çektikleri harika parçaları. nakarat çok güzel. albümün iyilerinden.
    yangın *** hoş bir kliple yayınladıkları, iyi hissettiren hoş sözler ve sesler.
    gördüğüm rüya***abuk bir gitarla girip bulutların üzerine çıkarıyor. sözler hoş.
    kalbim köprü gibi*** fevkalade dreamy. eşlik etmesi pek keyifli.
    hala berbat*** kutay bey'in neden vokali ile eşlik etmediğini anlamadığım, klasik sesler. konser açılışlarına yakışabilir.
    kendine rağmen *** kısacık hoş bir beste.
    istemezdim *** albümün feel good parçalarından.
    toz*** temiz bir parça. çok güzel soundtrack olur.
    bir şey olur**** çok güzel. şehirler arası otobüste camdan bakarken dinlemelik, hoş akışlı.
    ne teselli ne avuntu**** matkap girip tekrarlamalı vokaller ile agresif başlayıp şahane bir nakarata geçen, albümün en iyilerinden, son parça.
  • ölçülen değerin, doğruluktan kabul edilebilir derecedeki sapma miktarı.

(bkz: kalibrasyon)
  • eh albüm, klişeler ve alışılmış melodiler üzerine kurulu.
    türkçe white lies albümü gibi bir şey olmuş.
  • teklileri hariç tutacak olursak özellikle bir şey olur, ne teselli ne avuntu ve hala berbat ve açılış parçası olan sana göre bir şey yok oldukça başarılı; zaten tekliler bunun bir göstergesiydi yine de albümün teklilerin gölgesinde kalmasından çok korkuyordum lakin yıllar sonra da dinlenebilecek özgünlükte ve kalitede güzel bir albüm sunmuşlar sevenlerine. parçaların kimi yerlerinde özgün bir müzik yaptıklarına emin olsam da depeche mode dinliyormuş hissine kapılıyorum; muhtemelen nedeni yaptıkları işin kalitesi.
hesabın var mı? giriş yap