şükela:  tümü | bugün
  • özellikle “edilemeyen”, içten gelmeyen anlaminda açmak istedim başlığı.
    genel tanım itibariyle iq’su yüksek, takım oyununa saygılı, egosundan arınmış, her daim savaşan ve formasını terleten, aynı zamanda karakter olarak da efendi statüsünde kabul görmüş futbolcuları işaret etmektedir bana göre.
    gol veya asist istatistigi kufredilip edilmeme kıstası için baz alınmaktan çok uzaktır.
    örneğin beşiktaş’taki quaresma’ya her daim sövülür. ha keza talisca’nın hataları görüldüğünde de küfredilir. lakin atiba tehlikeli bir top kaybı yaptığında küfretmek icten gelmez “lan yapma be atiba” denir en fazla.
    gökhan gönül gibi muhtesem bir karaktere ve oyun bilgisine sahip futbolcu da aynı frenlemeden nasiplenir.
    futbolculuk kariyerimi sürdürseydim amaçladiğim yegane şey bu olurdu.
  • (bkz: fernando muslera)

öyle bir adam ki fenerbahçe'ye gidip kaptan olsa yine içimden kötü bir şey geçiremem.
  • az vardir. birkac tanesi sunlardir:

steven gerrard
    andrea pirlo
    ryan giggs
    carlos puyol

sonra daha da eklerim...
  • herkes 40 yılda 1 hata yapan futbolcuları yazmış. ben aksine necip, tosiç, serdar kurtuluş gibi çok hevesli ama bir o kadar da telaşlı futbolculara kızamıyorum. abileriyle top oynayan mahallenin ufaklığı hissi yaratıyor bu adamlar bende. en fazla kırmadan gücendirmeden "ah be kardeşim sakin olsana" diyebiliyorum.
  • alex de souzayı tek geçerim.
    onca gollere, asistlere rağmen müthiş mutevazı ve profesyoneldi. bu denli kültürlü ve karakterli bir adam da küfür yemişse dünyada küfür yemeyen futbolcu kalmamıştır. kesinlikle eminim.
    not: ezelirakipspor.
    edit: `@sistemgiller` uyardı, ona da küfür etmişler
    yıkılsın dünya!
  • ...
  • lampard.