şükela:  tümü | bugün
  • şanslı insanların laneti olarak adlandırabiliriz.

görünen yol klavuz istemez denen durumlarda, gerek yoktu zaten deyip, yolu sonuna kadar izleyip sıcak magma çukurlarına düştükten sonra, tanrının müdahalesi sonucu kurtulup, sıyrıksız aktarılan bazı olaylar olur. bu durumdan kurtulan kişi, canı yanmadığı için, ve ya can yanması çok kısa sürdükten sonra herşey sıfırlandığı için, bir gün o yolu görürse, yine yürüyecektir.

eğer aklı varsa bunu yapmaz. 'bak kardeş daha önce denedin, ucuz atlattın, ya bu sefer böyle şanslı olamazsan?' diye sorarken kendi kendine, diğer yandan da son sürat o yolu koşmakta olur. çünkü anguttur.

nolurdu sanki birşeyin yapılmasının veya yapılmamasının gereğini bildiğimiz halde onun zıttını yapmasaydık? bir işi oturup bitirelim dediğimizde mario oynamaya koyulmasaydık. feysde milletin kedisine bakmasaydık. ekşide normalde bakmadığımız politik entrylere bile bakmasaydık. nolurdu soruyorum size?

~bir angut.
  • önceleri insanlar nasihatleri, öğütleri dinlerler, başkalarının yaşadıklarından ders alırlardı, şimdi belaya bile uğrasalar ders almıyorlar...

" bu hep mi böyle olacak, yoksa ilerleyen zamanda bir değişim olacak mı ? " sorusunun cevabını veremiyorum.

yine de umut ediyorum, umut etmek istiyorum.