şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hatasız kul olmazdiyerek kişinin kendini avutmasına neden olan hadise. ardından uyarı mesajları gelir mesaj kutunuza,ya açtığınız başlık ispiyonlanır ya da bir moderatör tarafından düzeltilir anında.
  • (bkz: olur öyle)
  • bu durumda standart prosedur asagıdadır:
    - farkedilmeden yanlıs baslık silinip dogrusu acılır (duzeltililir).
    - olanlar inkar edilir.
    onemli olan ilk basamagı olabilecek en yuksek hızla yapmaktır
  • rezildir, hemen altina
    -sikimin koku degil zikkimin koku olmasi gereken yanlis buuu dedirten baslik
    -(bkz: sikim) (bkz: zikkim)
    -baslik aslinda zikkimin kokudur, aciklayalim madem; efenim zikkim diye...

gibisinden bir suru ayar cumlesi ve hatali basligin altina basligi dogru durust okumadan yada okuyup da umursamadan aciklama yapanlar dolar.
    kisi yanlis baslik actigina pisman olur. duzgun baslik acsa eskisini silse de artik o hatali basliga yazilmis masturbasyonel ayar cumleleri vardir nitekim elinde patlar. basliga yazan super zeki arkadaslara
    - ehi sey ben yanlis baslik actim siz de sazan gibi atladiniz pardon ama hadi temizleyelim... der.
    -acmasaydin essoglusu... cevabini da alabilitesi vardir.
    pis istir.
    bunu temizlemek ne sana ne bana dusse dusse kadi efendiye duser..
  • silememek daha da kotu hissettirir. "sanirim biras ara vermeliyim" dusuncesi akla gelir.
  • evet ben açtım hatalı başlığı !..

- siz, siz hiç mi açmadınız hatalı başlık.
    - sen, sen her zaman doğru mu yazdın ?
    - ......

gelsin arka fon müziğimiz
  • aceleyle yapılan eylemin sonucudur. (bkz: acele işe şeytan karışır)
  • hatalı başlık açtığımı farkeder farketmez hemen editleyip veya silip sen önce yazmayı öğren puşt falan tadında bi entry girerek trollüğü zirveye taşımayı düşünüyorum.

not: bu korkuyla neredeyse hiç başlık açmıyorum hatta buna; “yazarların hatalı başlık açtığını farkettiği an” diye başlık açacaktım vazgeçtim buraya yazdım.
  • (bkz: hatalı başlık açarım diye hiç başlık açmadım. hatalı entry yazarım diye hiç tanım yazmadım)