şükela:  tümü | bugün
 • ukte notu: "tac atisi hatali kullanildiginda ya tekrar ettiriliyor ya da atis hakki diger takima geciyor. bunun karari neye göre verilir? tac ne zaman tekrar ettirilir ne zaman rakibe gecer? bunun pesindeyiz biz"

  taçın hatalı kullanıldığı durumlarda aldığı hal, girdiği durum, içtiği su. bildiğim kadarıyla; top ense hizasından çıkarılmadığı, iki ayağın tacın kullanıldığı anda yerde olmadığı durumlarda taç geçersiz sayılır ve taç atışı hakkı karşı takıma geçer. ancak, tacı hatalı kullanan takıma taç atışını tekrar ettirmek gibi bir durum yok sanıyorum ya da yanılıyorum. bir ukte bir uktedir.
 • ogün temizkanoglu'nun uzun atacagim diye kosa kosa gelip sürekli bir ayagi havadayken yaptigi, arada bir hakem farkedip de topu rakip takima verince de "noluyo hocam yaa" diye itiraz ettigi atis.

  bildigim kadariyla atis tekrari tac atisi şeklen kurallara uygun oldugu halde topun saha disina ciktigi noktadan ya da hakemin gösterdigi noktadan yapilmadigi zaman oluyor.
 • tacı kullanan oyuncu dibine kadar sokulmuş oyunucunun önüne topu kafasının arkasından geçirmiş olsa dahi bırakamaz. arada en a 1-2 metre mesafe bulunmalı. bu kuralı her ne kadar yaptığım kısa bir araştırma sonucu kurallar arasıdna göremesem de, en azından futbol adab-ı muaşeretine terstir. sahalarda görmek istemediğimiz hareketlerdendir.
 • tac atisi yanlis yerden kullanildiginda tekrar ettirilir.
  atis hatali kullanildiginda ise rakibe gecer.

  kendi uktemizi de kendimiz dolduruyoruz. kimseden hayir yok insana