şükela:  tümü | bugün
 • katıldıkları 64. eurovision şarkı yarışması'nda "eurovision gibi barış ve birlikten doğmuş yarışmanın, israil gibi çatışma ve ayrışmanın olduğu bir ülkede yapılmasını absürd buluyoruz" diyerek kalpleri feth etmiş, izlandalı, anti-kapitalist, bdsm tekno/punk grup.
 • eurovision 2019'da en iyi şarkıyı yapmalarına rağmen siktimin jürisinden oy alamayan grup.

  gecenin sonunda israil'de filistin bayrağı açarak çıkarıp masaya vurdular.

  ekran görüntüsü

  edit. yarışmadan önce de şöyle bir açıklama yapmışlar.
 • 41241343 kilo taşağa sahip grup.
 • 2019 eurovision şarkı yarışması'na damgasını vuracak gruptur. izlanda'yı temsil hakkını daha kazanmadan israil'e yönelik sert eleştirilerini esirgememiş ve diskalifiye olma pahasına bu tutumlarını sürdüreceklerini beyan etmişlerdi. bakalım neler olacak?

  https://grapevine.is/…tanyahu-to-a-wrestling-match/
 • yaptıkları efsane hareketin sinyallerini şu röportajlarıyla da veren harika izlandalılar.
  muhabir soruyor: farklı bir hareket yapmayı planlıyor musunuz?
  cevap: politik olmadan buna cevap vermek zor. dürüst cevap vermek istiyorum. şartlar elverirse yapacağız.

  helal olsun. boşuna endüstriyel metal, techno punk sevmedik dedirtiyor.

  haklarında biraz bilgi:
  israil'in başkenti tel aviv'de düzenlenecek 64. eurovision şarkı yarışmasının en merak edilen performansı, izlanda'yı temsil edecek kapitalizm karşıtı ve bdsm (hakimiyet, itaat, sadizm ve mazoşizm) tekno-punk müzik grubu hatiri'ninki olacak gibi görünüyor. grup, 3'ü de okul arkadaşı olan klemens hannigan, matthías tryggvi haraldson ve einar stéfansson'dan oluşuyor.

  baştan aşağı deri ve metal kıyafetleri, maskeleri, punk çivili takıları ve zincirleri ile dikkat çeken grup kendilerini "bdsm tekno-distopyan sanat performansçıları" olarak niteliyor.

  bdsm, kişinin fiziksel ve psikolojik acı ve aşağılanmayı yaşamaktan cinsel haz aldığı, karşılıklı teslimiyet ve baskınlığa dayanan ilişkiler ya da bir çeşit "köle-efendi" oyunu olarak niteleniyor.

  hatiri ayrıca eurovision'ın "performanslarda siyasi mesaj yok" kuralını delebileceğinin sinyalini vererek ev sahibi ülke israil'i kızdırmaya başladı bile.

  grup, yarışmaya katılmalarının bir sebebinin de israil'in filistin politikalarına dikkat çekmek olduğunu söylüyor.

  bbc newsbeat'e konuşan grubun solisti matthias haraldsson da, "eurovision gibi barış ve birlikten doğmuş bir yarışmanın, israil gibi çatışma ve ayrışmanın olduğu bir ülkede yapılmasını absürdt buluyoruz" diyor.

  tel aviv'de gazetecilere konuşan grup, "filistin'in işgaline son verildiğini ve barışın geldiğini görmeyi elbette umuyoruz" açıklamasında da bulundu.

  "nefret galip gelecek"
  grup, 3'ü de okul arkadaşı olan klemens hannigan, matthías tryggvi haraldson ve einar stéfansson'dan oluşuyor.

  performanslar grafik tasarımcılar, koreograflar ve yetenekli dansçılar sayesinde "ses ve videonun bir araya geldiği kolektif bir performansa" dönüşüyor.

  hatari, eurovision'da "hate will prevail" (nefret galip gelecek) isimli şarkıyla yarışacak.

  ancak izlanda'da grubun yarışmaya katılmasına tepki gösterenler de var. bazıları hatari'nin yarışmayı boykot etmemesini eleştiriyor. hatari'nin sahne alarak "nefret" mesajını daha da yaymaktan başka filistinliler'e destek olmak için de hiçbir şey yapmadığını söylüyor.
  newsbeat'e konuşan grup, yarışmanın kurallarına uyarak siyasi mesaj veren bir performans düzenlemekten kaçınacaklarını, ancak bu fırsatı gündemi israil-filistin gerilimine çekmek için de kullanacaklarını belirtiyor.

  kaynak

  love is forever ve hate will prevail'in aynı sahnede olması, love is forever'in değil hate will prevail'in mesajının daha barışçıl ve keskin olması harika bir ironi değil de nedir?

  bir tane de ingilizce haber bırakalım haklarında.

  başka bir röportajları

  trollemeleri
 • izlanda'yı eurovision'da temsil eden anti-kapitalist ve bdsm (hakimiyet, itaat, sadizm ve mazoşizm) tekno-punk müzik grubu imiş. grubun yarışmaya katılmalarının bir sebebi de israil'in filistin politikalarına dikkat çekmekmiş. başardılar da. büyüksün izlanda!
 • türkiye'de (ve diğer ülkelerde tabi) tanımayan kişiler tarafından gay, eşcinsel, biseksüel vs olarak bilinmelerine rağmen, değillerdir.
  iki vokalist (matthias ve klemens) kuzendir ve ince sesli olanın (klemens) küçük bir kızı vardır. aynı zamanda bateristin(einar) sevgilisi dansçılardan kendisine göre sağ, bize göre solda olanıdır ve onların da küçük bir kızları vardır.

  ayrıca şarkılarının rammstein'dan sonra güzel gittiğini düşünmekteyim.
 • cinsel yönelimlerinin niye bu kadar gündem olduğunu anlamadığım grup, kendi ifadeleriyle "award-winning, anti-capitalistic, opera-influenced, cabaret-influenced performance art, into more pop, ice pop, doomsday bondage, bonanza style, art, bdsm art, entourage troupe, performance troupe with techno/punk elements", ya da sadece "abba but more (post-)marxist". eurovision damgasını üstlerinden söküp eylülde bir albüm yayınlamak istiyorlar, yolunuz açık olsun minik adanın dev trolleri.*

  yakın bir zamanda da filistinli alt-pop sanatçısı bashar murad'la beraber bir single yayınlayacaklar. o zamana dek en sevdiğim şarkılarını bırakıyorum: afhverju seldi ég mig – ekki fyrir meira?

  edit: bomba gibi geldi klefi / samed
 • israil'in ağzına veren gruptur.
 • filistin bayraklı , arapçalı şarkıları videosuyla malum ortamlara düşmüştür