şükela:  tümü | bugün
  • sanirim bursa kokenli dunyanin en ileri teknoloji ve dogrulugu ile cali$an cetvel ve olcu aletleri ureten firmasi. turkiye'nin bu daldaki gururudur ve duyduklarim yanli$ degilse dunyaca biliniyormu$.
    (bkz: cetvel) (bkz: 30 cm)
  • hatasıs cetvel markası... kırkbeşliği oluyo, otusluğu oluyo, otusluğunun öbür kenarı atmışlık oluyo...
    bi de bunların hatalıları var. onların sıfırı gösteren yeri cetvelin başladığı yer oluyor..
    çalışmak namümkün onlarla canım..
    sıfır dediğin cetvelin başlangıç yerinden birkaç milim ilerde olur...
  • teknik resim dersinde rotring'den ucuz olması nedeni ile tercih edilen markası...ürettikleri t cetveli pek sağlam olmazdı ama sonuçta bir dönem alınan ders olduğundan katlanılırdı...
  • sahibi eskiden 131 ile rallilere katilirdi. caddede de eski kasa m3 ile gazlardi... simdi evlenmis coluk cocuga karismis
  • çok ve çeşitli boy ve kalitede cetvel, gönye, paralel gibi çizim ve ölçü ekipmanı üreten bir türk firmasıdır.

cetvelin sıfırı cetvelin başladığı (ya da bittiği) noktada ise, paralelde şahane çizim yapılır onunla, bu kesinlikle cetvelde hata sayılmaz. cetvelin nesnel olarak başladığı (ya da bittiği) yerden bir kaç milimetre ilerde olan bir başlangıç noktasına sahip cetveller ile söz gelimi, maket üstünde düşey ölçü almak zor olur. hem ille ilerden başlamak isteyenlere 1'den başlamak önerilir.
    ha bir de, t cetveli çizim yapmak için kullanılır, pamuk atmak için değil. on yılı aşkın süredir kullandım, bir gün tık demedi hatas marka t cetvelim, bu da böyle biline.
  • türkiyede en çok kullanılan mimari cetvel ve gereçler üreten türk firma..
  • 10 cm'lik, minicik, şeffaf cetveller üreten bir markadır. çizim masaları, gönyeleri, t cetvelleri, kalem kutuları, pistoleleri falan da vardır. kalite kalitedir hepsi. ucuz olanların üstündeki rakamlar hemen silinir. pahalı olanlar senelerce kullanılır. çizim masaları da çok kalitelidir ayrıca.
  • ilkokul anılarımın en naftalinli yerlerinden hemen bir benzerini dürtükleyen marka.
    onun için (bkz: ark)
  • ölçek kısmı beyaz olan otuz santimlik tahta cetvelleri yurdum ilkokul öğretmenlerinin favorisidir; bir ilköğretim klasiğidir.
    (bkz: bilin bakalım neden)
  • cetvellerini 1.2 cm'ye denk gelen deliktan ayirdedebilirsiniz. tahta cetvellerde biraz daha ilerde oluyor bu.