şükela:  tümü | bugün
  • restorasyon yapmasaydın iyiydi dememe sebep olan skandal.
  • ak partiyle ne alakasi var aq. nereye bagliyorsunuz meseleyi.
    ona bakarsan, harf inkilabindan dolayi cahil kalan milletin torunu o adamlar.
  • hiç bir işin ehline verilmediği, işi üstlenenin de para odaklı ifa ettiği bir ülkede normal sonuç.
  • sağ hükümetlerin bilim, sanat, tarihten anlamadığı tezimi güçlendiren haber.
    onlar ancak orman kesip parsellemekten anlarlar.
    ayrıca (bkz: şuppiluliuma)
  • arada bir "yurtdışındaki eserler bizim" diye ağlayan bürokratlarımızdan tiksinme sebebi. bırakın british museum'da falan dursun her şey.
    (bkz: eşek hoşaftan ne anlar)

edit: bu lafın doğrusu "eşek hoş laftan ne anlar?" imiş meğer.

edit 2: yok, doğrusu "eşek hoşaftan ne anlar" imiş, devamı da "suyunu içer, tanesini bırakır" imiş. böylelikle hem deyimin doğrusunu bildiğimi, hem de kendimin de hoşaftan pek anlamadığını öğrenmiş bulunuyorum.
  • akp'nin hatay'la ilgili rezil etmediği bir konu kalmış mıydı diye düşünürken denk geldiğim haber. "huzur ve barış kenti hatay" diyorduk, nerde insanlık düşmanı, mezhepçi, pislik, katil varsa şehre doldurdular, ne huzur kaldı ne barış, kafamız ne zaman kesilecek diye tetikte bekler olduk. "mozaik müzemiz dünyada eşsiz"diyorduk, onu da çok şükür sikertmişsiniz. "çevremiz, doğamız güzel diyorduk", teröristlere yol açmak için her sene orman yangınları çıkar oldu dağlarda, deniz kıyıları da termik santrallerle doldu, doğanın da ırzına geçtiniz. geriye bir tek mutfak kaldı buraya ait ve güzel olan, tez zamanda onu da bok etmenin bir yolunu bulursunuz, size güvenim tam akboylar.

şaka gibisiniz akboylar edit'i: aşağıdaki entry'lerde büyükşehir belediye başkanlığını chp'nin kazandığını belirtip "akp ne alaka yazan" akboy yorumlarını okudum. güzel kardeşlerim, bu reklam işini kaç paraya yapıyorsunuz bilmiyorum ama cidden komik duruma düşüyorsunuz. zaten arkeoloji müzesini taşıyanlar devlet ya da akp'li kültür bakanlığı tarafından değil büyükşehir belediyesi tarafından atandı. teröristleri şehre yerleştirip barındıran belediye fen işleri müdürü, termik santrallerin ve orman yangınlarının sebebi de park ve bahçeler müdürü, huzuru sikip atanlar da zabıta müdürü zaten. ha bu arada, 15 ilçenin 11'ini zaten liberal demokrat parti kazandı, kesinlikle akp değil.

(bkz: allah akıl fikir versin)
  • link açılmadı caps yok mu?

ama mozaikleri söküp fayans döşediklerinden şüphelendim...

tabi ki (bkz: sahibinden.com'daki barok tarzı döşenmiş daire) styla...
  • turizm bakanlığı restarosyonu durdurmuş, inceleme başlatmış. bunca yıllık bir çok mozaiğin içine sıçıldıktan sonra neyi inceleyeceksin, hakikaten merak ediyorum.

zararımız bütün insanlık tarihine dokunuyor bazen. hani 2001'de taliban budist heykelleri yıkmıştı, aha işte buna paralel bir zihniyet var artık bu memlekette. yani bir önemi yok o mozaiklerin, ortak miras falan hep palavra.

bazıları konuşur, bunlar içine sıçar, sıvar.
  • bu gözler bunu da gördü.

(bkz: fatma şahin'in antik mozaiklerin üzerine basması)
  • dün twitter'da bir akademisyen aracılığı ile haberdar olup "yok artık" demiştim ama sanırım gerçek olay. eski kadın ve aile bakanının mozaik tanıtımı yapacağım ayağına nadide eserlerin üstünde yürüdüğü ve onlarca tarihçi/arkeolog her neyse korkusundan sessiz kaldığı ülkede her şey olur.