şükela:  tümü | bugün
 • aksaraydan sonra taksime de-hacı babanın yerine açılmış- şube açan antakya sofrası.(bkz: http://hataymedeniyetlersofrasi.com.tr/…kimizda.php)
 • arap değilseniz şayet, gitmemeniz gereken mekan. birincisi söylediğiniz yemek miktarına göre garsonların tavrı değişebilir, hatta bahşiş atmamanız durumunda akla hayale gelmeyen tavırlara maruz kalabilirsiniz. avuç kadar biberli ekmek, minicik bir içli köfte ve basit bir ana yemek ve yanında herhangi bir şey içmeseniz bile 70 lira tutuyor ,söylemesi.
 • aşur mükemmel
 • hemen alt sokağında neden urfa isimli kebapçı varken tercih etmek hatadır.
 • eğer ikinci yazıda bahsedilen türde bir hesap durumu varsa biraz tuzlu değil gereksiz tuzludur.istanbul'da oturduğum yerleşim yerinde 10 senedir bildiğim ve gittiğim kebapçıda meze,içecek,lahmacun,kebap,tatlı menüsü 30 tl civarı ve muazzam lezzetliyse -ki öyle- ,sırf ünlüler gidiyor diye meşhur olan bir mekana aynı menü alındığında en az 100 tl verilmez -nacizane fikrimdir- ,isterse lezzeti dünyaca meşhur olsun.kendilerine başarılar dilerim.
 • feysbuk'taki ardı arkası kesilmeyen reklamlarında görüldüğü üzere mekânlarına gelen ünlülere sürpriz olarak üzerine isimleri yazılmış tırnaklı pide yapıp, ünlünün böğrüne yakın bir konumda fotoğraflayarak sosyal medyada paylaşma gibi bir ritüele sahip tükân. vatandaşa da yapıyorlar mı, bilemedim, yapıyorlarsa gidip, üzerinde ismim yazılı pide ile fotoğraf çektirip, kendimi özel hissedecek, sosyal medyada şekil yapacağım.
 • araplara hitap eden, aksaray'daki lüks ve şaşalı restoran. mekan sahibinin sayısız arap sanatçı/şeyh ve ünlüyle fotoğrafı var. bizim de elimizi sıktı, eyvallah.

  künefesi çok iyi. yalnız kafalarına göre ekstra fıstık ilave edip fena geçiriyorlar. garsonlar da gene size sormadan getirdikleri sudan para alıyorlar. ek$i suser'lara havale ediyorum. :)
 • adı " hatay sofrası " olan restoranda, soba noodle yemeyi umanları hayal kırıklığına uğratmıştır.
  istanbul'da kuzuyu en iyi işleyen şef taksim şubesindedir, aldıkları parayı her kuruşuna kadar hakederler.
 • özellikle antakyalı olanların vazgeçilmezi, ünlülerin akın ettiği restoran. tuzda tavuğu meşhur, ateşe veriyorlar, yana yana geliyor masaya. bir de restoranın iç kısmında antakyanın köylerine has tandırdan var, ekmekler orada pişiyor.
 • pahada ağır, lezzette hafif bir mekan. levent deki şubesinde ülkemde kendimi yabancı hissettirdiler. mekanda türk olarak bir tek biz vardık. pidelerin üzerine isim yazmacalar, yanar dönerli yemek şovları yapmacaları görünce tırsıp kaçmak istemedik desem yalan olur. şehir dışından gelen misafirlerimizin tercihi olarak geldiğimiz bir mekandı sonuç olarak (sanırım arkadaşları 'biz bir kazık yedik, buyrun sizde yiyin demek istemişti amk). mönü de olmayan bir hatay yemeğini sorduğumuzda 'yapabiliyoruz ama mönü de yok' deyip hemen yapıp getirdiler. sevinç içerisinde karşıladık bu hareketlerini, hemen de fotoğrafımızı çektiler. şip şak bastırıp getirdiler. buraya kadar iyi hoş, emmeee faturayı öderken yediğimiz yemeğin mönü deki en pahalı yemekten bile pahalı olabileceğini hiç akıl edemedik. misafirlerimiz olduğu için sesimiz de çıkamadı maalesef. beş kişi için sadece ilave olarak su içtiğimiz mekandan bir kuzu parası ödeyerek tırıs tırıs çıktık. hatay da bundan daha çok yiyip dörtte bir para vermiş birisi olarak çok gücüme gitti sözlük.