şükela:  tümü | bugün
194 entry daha
  • anadolu'nun yemek kültürünü yozlaştırma çabalarının en son fast food aracı. dürüm desen dürüm değil, döner desen döner değil. soslanmış hamurumsu bir şey. sokağa çıkıyorum bunlar, yemek sepetini açıyorum bunlar.. eski tavuk-et dönercilere rahmet okutuyor her köşe başında pıtırak gibi biten bu oluşumlar.
  • bırakın hatay usülü olmasını, usülsüzlükle suçlanan varsa onu bile gömeceğim "döner"den yapılmış yiyecek.

döneri bulmuşuz, usulüne mi bakacağız allasen.
  • istanbul’da yapılanlar hatay döneri değildir.

imza: antakyalı bir yazar.
  • istanbul’da yapılanlar tabii ki hatay döneri değildir. çünkü istanbul'da yapılmaktadır.

imza: düz mantık bir yazar.
  • salçayla aşk yaşayan hatay dönerini tostunu her şeyini salçaya bulamaktadır. ben hatayın çeşitli yerlerinde döner yedim bana hitap etmiyor
    (ıslak hamburger gibi ıslak döner yapıyorlar nihahha:) tacoya gidin çok tatlı dilli konuşmasına mesafesine samimiyetine insanlığına aşık olursunuz döneri en iyisi bence ;)
  • hatay'daki de istanbul'daki de güzel değil. pizzaya ketçap ve mayonez sıkan insanlara hitap edebilir ancak.
  • sosunun tadı güzel olan dürüm
  • artık antakya'da yapılanların büyük bir kısmı da pek bişeye benzemeyen dönerdir.