şükela:  tümü | bugün
 • akp nin binbir marifetinden biri. " ben ülkemi adeta pazarlamakla mükellefim " derken " adeta " kelimesini fazladan kullanip enerjini yok yere tuketmissin be hazret !

  " hatay parça parça satılıyor!
  kiymet nadir bindebir tarafından yazıldı.
  cumartesi, 13 ekim 2012 09:39

  chp hatay milletvekili dr.mehmet ali ediboğlu çevre ve şehircilik bakanı erdoğan bayraktar tarafından cevaplaması istemiyle hatay'da yabancılara satılan toprak satışlarını sordu milletvekili ediboğlu'nun soru önergesi şöyle;

  "son yıllarda hatay ilinde yabancılara toprak satışında ciddi şekilde artışlar olduğu tapu ve kadastro genel müdürlüğünün verilerinden anlaşılmaktadır.

  bu çerçevede;

  1-) 23 temmuz 1939 yılında ülkemiz topraklarına katılan ve bu nedenle de stratejik ve jeopolitik büyük öneme sahip olan hatay ilinde, tapu ve kadastro genel müdürlüğüne ait ocak 2012 verilerine göre 1974 kişiye toplam 3,722,824,00 m2 olan 1320 adet parsel satıldığı gözükmektedir. hatay ilinde yabancılara satılan bu parsel artışının sebebi nedir?

  2-) bu verilere göre hatay ilinin toplam 5,566,000,00 m2 lik bir alana sahip olduğu belli iken, bunun 3,722,824,00 m2 lik kısmı yani hatay'ın yarıdan fazlası yabancılara neden satılmıştır? bu alanların satışları ülkemizin güvenliğini tehlikeye düşürmez mi?

  3-) hatay ilinde satışı gerçekleştirilen bu alanlardaki dikkat çekici artış toplam alandan yollar, parklar, kamu alanları ve ormanlar düşüldüğünde daha vahim bir tablo içermektedir. bu tabloya göre hatay ili yerleşim alanlarının yüzde kaçı yabancılara satılmıştır? bu satışlar sonucunda hatay ili toprakları yabancılara peşkeş çekilerek ikinci bir filistin olmaya aday değil midir? devlet anlayışı sadece ülke ve insanlarının çıkarlarını gözetmeyi gerektirirken, ülke topraklarını haraç mezat satarak iktidarınızın çıkarlarını gözetmek ve hükümetin yanlış politikaları sonucu oluşan bütçe açığını kapatmak ifade ettiğiniz "lider ülke", "büyük devlet" anlayışına sığar mı?"(muhalif gazete)

  (bkz: http://www.bakiselamlar.com/…ay-parca-parca-satlyor)
 • hatay' ın %60' ı kodaman türk zenginlerine satılsa sorun olmaz tabi. bizim zenginimiz bizi sömürsün de, ne olursa olsun. önemli olan kendi içimizde, dışa kapalı biçimde kendi kendimizi sömürelim.

  (bkz: zenofobi)
 • bir akp'linin çıkıp acilen "yabancılara satmadık ki, hepsi tanıdıktı eki eki eki..." şeklinde açıklama yapmasını beklediğim olay.
 • eğer ciddi ciddi hatay’ın %60’ı olarak düşünülüyorsa bir yerlerde büyük yanlış yapıyorlar demektir.

  toplam 5 milyon küsür m kare denmiş ki bu 5 bin dekar demektir. 5 km * 1 km’lik bir alan olarak düşünebilirsiniz. hadi üçe iki olsun. burdan anlıyoruz ki hatay şöyle orta halli bir köyden bile daha küçük bir yermiş.

  ayrıca muhtemelen bu kişiler zaten hataylı olup da 1939’dan sonra suriye’de kalanlardır.

  ek: 2007 yılından hatırlıyorum bu olayı:

  http://www.radikal.com.tr/haber.php?haberno=212131