• ruhsatta heçbek diye geçer.

bu kadar saçmalık olmaz; ya tam türkçe bi karşılık bulun ya da orjinal haliyle kullanın. heçbek ne lan?
  • hatchback yani hiçback yani hiç arkası olmayan araba demek. böyle akılda tutulabilir.
  • ceset taşımaya uygun olmayan araba modeli. leş gibi koku dolar arabanın içine nefes alamazsınız. hele bir de yazın güneşin altında kaldımı offf
  • en makul mantıklı araba kasasıdır. düzgün oranlarıyla göze hitap eder. manevra kabiliyeti yüksektir. yoğun trafikte ve park ederken sürücüye büyük kolaylık sağlar. arka cam sileceği de bonus olarak gelir ayrıca. şehir içinde sedanla dolaşmak tek kelimeyle hamallıktır: o boş bagajı kilometrelerce sırtta taşımak, her seferinde park yerine sığdırmaya çalışmak...

hatchback hız limitleri dahilinde sürdüğünüz sürece idealdir. ama yok illa ki "ben trafik canavarıyım. yüksek süratte kendimi güvende hissetmek isterim." diyorsanız orası size kalmış! (bkz: trafik kazasi sonucu yakininizi kaybettiniz mi)

ikinci çocuktan sonra gelen edit: anakucağı, puset, bisiklet yıllarımız bitene kadar hasret kalacağım araba kasası.
  • sahibinden.com üyelerine göre bunların hepsi station wagon'dur.

fiat pandayı, poloyu filan öyle kakalamaya çalışan gördüm.
  • beğendiğim tarz otomobil tipidir kendileri. ailen yoksa, bekar adam/kadınsan neden gidip koca götlü araç alıyorsunuz ki, bence sedan araçlar ihtiyaca göre üretilmiş araçlar, görünüş itibariyle hatchback daha güzel duruyor. citroen c3 mesela, çok güzel araç, ama kadın arabası diye yoğun duyumlar alırsam büyük ihtimal başka bir araca yönelmek gerekecek. zira araba "erkeklik"in günümüzde 1 numaralı tatmin amacı olduğu için erkeklik göstergesi de sayılıyor. araban kadar erkeksin vs. klişeleri işte, ama var böyle bir şey götümden element uydurmuyorum.
  • özellikle sedan kullanıcıları tarafından kadın arabası olarak nitelendirilen otomobil sınıfı. hangi hatchback'le ilgili araştırma yapsam, illaki bir yerde bu "kadın arabası" tanımı yapılmış oluyor.
  • bagaj hacmi küçük otolar
  • station wagon'un oğlu. dayısı ise sedandır. baba götü göbeği büyütmüştür, geçmiştir ondan artık artizlik falan, çerezini alır tv izler. dayı ise biraz daha çakal olduğu için şekil peşindedir hala.
  • mr. cat bascisi sezgin yilmaz'in bircok lakabindan biri.
hesabın var mı? giriş yap