• (bkz: bestbreeder)
 • finlandiyalı children of bodom’un 1999 çıkışlı ikinci albümü. prodüktörlüğünü anssi kippo’nun yaptığı ve aralık 1998 – ocak 1999 arasında astia studios’da kaydedilen ve finnvox studios’da mikslenen albüm, debut “something wild”’ın yaptığı başarılı çıkışın tesadüf olmadığını kanıtlayan harika bir albümdür.
  grup bu albümün hemen ardından ilk konser albümü olan “tokyo warhearts”’ı da piyasaya sürdü. her albümünde tek renk kapak ve kapakta da “reaper” karakterini kullanmayı alışkanlık haline getiren grubun “yeşil” albümü olarak bilinen bu albümü, eleştirmenlerce de grubun en iyi albümü olarak nitelendiriliyor.
  mükemmel giriş parçası“warhearts”, sözleri sinergy’den tanıdığımız ve sonradan alexi’nin nişanlanacağı kimberly goss tarafından yazılan “silent night, bodom night”, klasik müzik etkilenimlerinin yoğun olarak hissedildiği “hatebreeder”, klasik olmuş introsuyla ”bed of razors”, grubun adı children of bodom olmadan önceki adı olan “inearthed” ismi altında piyasaya sürdüğü demodaki versiyonun çok daha hızlı hali olan “towards dead end”, klip çekilen “downfall” ve şahsen benim de en sevdiğim bambino de bodom parçası olan “children of bodom” ile bu albüm, power, black, death, senfonik ve klasik müzik etkilerini bir arada barındıran ve yaşına göre (bu albümü çıkarttığında 20 yaşındaydı) olağanüstü gitar tekniğiyle herkesi büyüleyen alexi laiho’nun liderliğinde yaratılmış mükemmel bir albümdür.
 • vokal açısından diğer albümlerden farklı albümdür. aslında scream vokal yapmak isteyenlerin çalışmalarında kullanabileceği birçok şarkı var. bol gırtlak distortion'ına rağmen ses daha kısık çıkacaktır. bu da çevreyi delirtmeden çalışmanıza imkan verecektir.
 • album olarak mukemmel, sarki olarak daha da mukemmel, sarkinin solosu olarak ultra mukemmel. gercekten cok guzel. sabahlariniza gaz getirmenin en kisa yolu.
 • nevi şahsına münhasır bir albümdür.

  children of bodom'un kendileri ikinci bir hatebreeder yapmaya çalışmadan başka bir yöne doğru ilerlemişlerdir. yeni grupların hatebreeder çıkartma denemeleri de genelde gülünç sonuçlar doğurmuştur. öyle ki hatebreeder'a en yakın albümler, yine wirman&laiho ikilisinin bir projesi olan warmen'in albümleridir denilebilir. (bkz: salieri strikes back)

  kısacası her metalseverin dinlemesi gereken, eşi benzeri olmayan albümlerden biridir.

  tamamı muhteşem olan albümden benim favorim: towards dead end.
 • belki en iyi değil ama bana göre en özel children of bodom albümüdür.
hesabın var mı? giriş yap