şükela:  tümü | bugün
 • turk halk dance akiminin onculerinden.
 • dünyanın en itici kadını (bundan sonrası 2004te yazılmıştır) olduğu gibi birbirinden leş şarkılara imza atmıştır.
  (bkz: icimdeki kusma arzusu bambaska)
 • kirk yillik hudaydayi fidayda yapan fikirdak hatun
 • anadolu da hatçe, kibris da hatiiiç olarak kısaltılan kız ismi
 • erken dogan* kiz cocugu anlamina gelir.
 • netice sözcüğü ile kafiyeli kız ismi. bu kafiye nedeniyle sonucun önemli olduğuna dair bir deyimimize konu olmuştur (bkz: haticeye değil neticeye bak).
 • ne sesi ne dansi olan ama buna ragmen hala inatla "ben kaset cikarticammm!!!" diyerek insanlarla inatlasan, son klibi "hoppala" ile beni gulmekten oldurmeyi basarmis, kocaman elleri, upuzun boyu olan bos insanlardan biri...(bkz: nez)
  klibin basinda birde ing konusan bir dj vardir ki o daha da komiktir...
  bir tv programinda soyledigine gorede evlenmis kendisi...
 • son gözlemlerim sonucu uğraşa uğraşa bunun vücudunu toparlamışlar ama hala suratına bi çare bulamamışlar.. hadi insanların dış görünüşü geçicidir, uğraşmayalım mantığı ile bu bahsi bırakalım ve bir de esas çare bulunması gereken diğer yanlarına bakalım..

  öncelikle bi sefer seyrettim bu şahsı, bikaç gün önce.. daha önce de iki kez falan klibine denk gelmiştim.. görüldüğü üzere ismi üzerine yapılan spekülasyonlardan erken doğan yorumu hatalı.. diğeri ise adeta ismine mutenasip yorumunu yapmayı gerektiriyor.. atılgan, katılgan bir canlı bu.. program sunucusu, "evet şimdi de dilerseniz haticeden bir.." diyemeden ortaya atılıp 200 volt elektrik yemişçesine elleri kolları sallaya sallaya dansa başlayıp, playback için şarkının sözlerinin başlamasını bile bekleyemeyecek kadar sabırsız bir arkadaşımız bu.. gerçi bu noktada "9 ay nasıl bekledin" dedirtmesi itibariyle ilk isim tahmini de doğrulanıyor..
  sonralıkla bu hanfendinin ne sesi, ne dansı, ne şarkıları, ne imajı hiç bir şeyi beş para etmez malesef.. hepsini toplasan birerden üç para eder ancak.. şarkıları, eski popüler anonim şarkıların içine etmekle kalmayıp, şarkıları 10 paragrafa yayarak ve herhangi bir muzikal değişiklik önermeyerek sabır taşı çatlaması testi formatına sokmaktan ibaret.. sesi, abuk bir çocuksu hava verilmeye çalışılmış, aralara minik yeğeninizi gıdıkladığınızda çıkardığı o ince tiz sesin serpiştirilmesinden oluşturulmuş başarısız bi ses.. dansı ise görsel bir işkence.. özellikle o belini hafif kırıp, bir yana yüklenerek o taraftaki elini ters yöne doğru "devam et devam eeeet" gibilerinden sallayıp sonra da bunun simetriğini icra ettiği figürü, bana ekmeğin karneyle dağıtıldığı savaş yıllarını anımsatmakta..

  bizim bu başlığı "bir kadın ismi" olarak hatırlayıp fazla sorgulamamamız lehimize olacaktır..
 • ingilizce okunuşunun anlamı: şapka buz
 • çin astrolojisinde horoz olarak bilinen, her insanın yaşamının bir döneminde bir şekilde tanıdığı insan adı. haticeye değil neticeye bakılmadığı takdirde uzak durulması gereken bir isimdir aynı zamanda.