• ankara devlet tiyatrosu sanatcisi.
    20.02.1962 de de sivas'ta dünyaya geldi.1983 yılında ankara devlte konservatuvarından mezun oldu. aynı yıl devlet tiyatrosuna girdi. 1986 yılında izmir devlet tiyatrosuna tayin edildi. 4 yıl sonra tekrar ankara'ya döndü. sanatçının televizyon çalışmalarından bazıları yaşadıkça, elif'in rüyaları , bakanı bekliyorum ve ferhunde hanımlar
    görev aldığı oyunlar :
    karacaoğlan, bozkır güzellemesi, osmancık, yaşasın tiyatro, kıskanç, sersem kocanın kurnaz karısı, erkek arkadaş, bir yazdönümü rüyası, iki kova su, pof-pof, namık kemal, savaş baba, barbaros hayrettin paşa, azizname
  • suratında zuhal olcay'ınkine benzer sabit bir hüzün duran kadın.
  • hem cok degisik bir guzelligi var, hem de cok kaliteli bir oyuncu. ancak bilgimatik reklam programlarinda, ve ahmet altan'in bir roman kahramanini canlandirdigi beyaz show'da pek tutuktu nedense, galiba dogaclamasi iyi degil.

efendim, relic ile hafiza yoklamasi yaptik, o programin beyaz show degil de okan bayulgen'in programlarindan biri oldugu sonucuna vardik.
  • elif'in ruyalari adli dizide oynamisti.
  • sesi ve yüzü arayıp bulunamayacak kadar duru bir kadın. ferhunde hanımlar'da necla karakterini canlandırıyordu. sevimli bir neşeliliği olduğunu tahmin ediyorum.
  • herseyiyle cok guzel,kibar,hanım hanımcık bir bayan,sanatcı...insan yüzüne baktıkca huzur duyuyor.bir de kücük kız cocugu vardı.ankara konservatuarı piyano bolumunde okurdu...uzun bir süredir en son babalar duyar dizisinde oynamaktadır.hatta bu diziye levent ülgen'i de kendisi kazandırmısdır.
  • ankara devlet konservatuvarında okuduğu zamanlarda güzel hatice lakabı ile tanınan oyuncu.
  • desperate housewives kadınlarından teri hatcher'a hem görüntüsü hem de yumuşak ses tonuyla benzeyen hoş bayan, yetenekli oyuncu.
  • bir oglu var, ankara-cankaya'da ki halide edip adivar ilkögretim (o zamanlar ilkokuldu) okulundan mezun.
hesabın var mı? giriş yap