şükela:  tümü | bugün soru sor
  • baş sağlığı dilemekten başka elden gelen bir şey yok.. sabrı cemil diliyorum.
  • (bkz: cemal kaşıkçı) nın nişanlısı.
  • hakkında enteresan iddialar olan hanımefendi.
    şöyle ki;
    (bkz: cemal kaşıkcı) nın nişanlısı olduğunu söyleyen hatice cengiz 'in 13 ekim de attığı doğum günü tweeti şaşırtmıştır.

--- spoiler ---

hatice cengiz / ????? @mercan_resifi
    for his 60th birthday i planned a surprise party for my dear fiancée #khashoogi. i invited all his close friends to a restaurant on the #thebosporus to celebrate his birthday but #whereisjamal #mydreamwaskilled #hisbirthday
    7:22 pm · oct 13, 2018
    --- spoiler ---
    zira cemal kaşıkçı'nın resmî evraklarda (pasaport) doğumgünü 22 ocak 1958 olarak görülmektedir.
    ayrıca cemal kaşıkçı'nın sosyal medya hesaplarında ailesiyle kendi doğumgününü 14 mart tarihlerinde kutladığı anlaşılıyor.
    hatice hanımefendi , 60.yaş günüydü derken, aslında 58 yasında olduğu yine sosyal medya hesaplarından anlaşılıyor.

hatice cengiz'in attığı doğumgünü tweeti

ortada garip olan bir durum var.
    13 ekim doğum günü tarihi sadece wikipedia da yazılı.
    kimseyi zan altında bırakmak istemiyorum ama kişi nişanlısının doğumgününü hakkında bu kadar yanılmış olabilir mi?
    yukarıdaki linkten tweete ve altına cevap olarak atılmış tepki tweetlerine ve ispat niteliğindeki screenshotlara ulaşabilirsiniz. ben fotoğraf ekleyemedim ekşiye.
    sherlock holmes yazarlar iş başına.
  • kaşıkçı’nın eski eşinin ve oğlu’nun “tanımıyorum” açıklamasından sonra suudi ajanı olduğuna emin olduğum kişi.zira suudi’ler daha önce buna benzer yollara başvurmuştu.

örneğin 2-3 sene önce italya’ya kaçan muhalif prens bin türki’idi adı sanırım,milano’da bir iş görüşmesine gitmiş ve bu iş görüşmesinde roma’ya gitmesi için ikna edilmiş;sonucunda roma’ya diye kalkan uçak riyad’a inmişti ve bu kişiden bir daha haber alınamamıştı.

bu olaydan sonra avrupa’da yaşayan kral muhalifi 4 prensin 3’ü buna benzer olaylarla ortadan kaybolmuştu.

hatice cengiz’de şaibe ve çelişki dolu bir şahıs.dikkat edilmeli
  • cengiz küçükayvaz'a benziyor :))
  • nişanlısı ve kendisinin son güne ait güvenlik kamera görüntülerinin montajsız videosunda şöyle minik bir an var:
    kaşıkçı, blok kapısında hatice cengiz'i karşılarken, ona küçük bir buse veriyor. gayet insani ve romantik bu buse ve site güvenliğine verilen bilgiler arasında "eşi" olarak kaydedilmesi, nişanlısı olup olmadığı konusunda akıllardaki soru işaretlerini çok büyük ölçüde yok ediyor aslında.
    evet, hatice cengiz'in parmağında yüzük yoktu , birlikte görünen sadece iki-üç fotoğraf var basında. daha önce benim de aklıma takılan doğumgününü tarihi muamması da var. ancak işte o minik buse çok şey anlatıyor anlayana.

kendisine başsağlığı diliyorum.
    tanım: cemal kaşıkçı'nın nişanlısı.
  • ben twitde öyle kıllanacak bir şey görmüyorum, benim hanım da hep yaşımı yukarıya yuvarlar.
  • türk medyasınin bu kadının üzerinde fazla durmaması, araştırmamasi şüpheli bi durum.
    bence hatice hanım mit veya suudi gizli servis elamanıdır.
  • öldürülen suudi gazeteci cemal kaşıkçının nişanlısı.

bana pek masum gibi gelmiyor.
  • her ne hikmetse etrafında bir bilgi zırhı olan kişi.
    cemal kaşıkçı’nın giydiği boxer numarasına kadar didikleyen yazılı ve görsel basın, bu kadın hakkında “kimdir” diyemiyor.
    google aramalarında tek gördüğüm mezun olduğu üniversite..

sorular;
    1-) kadın nerelidir? ailesi kimdir?
    2-) türkiye’de mi ikamet etmektedir?
    3-) kaç yaşındadır?
    4-) ne zamandır kaşıkçı ile gönül ilişkisi vardır?
    5-) nikah aşamasındaki eşi ile nerede ikamet etmeyi planlamışlardır?
    6-) kaşıkçı kendisini ne sebeple konsolosluk kapısına kadar getirmiştir ve neden onunla içeri girmemiştir? (pek ala girebilir, suudi vatandaşı olmasına gerek yok, adam altı üstü apostilli lahey söz. kapsamında bekarlık evrağı alacak)
    7-) kadının dikkate değer bir serveti var mıdır? varsa kaynağı belli midir?
    8-) kadın kaşıkçının kendisine bıraktığı cep telefonunu emniyete teslim etmiş midir?
    9-) kaşıkçı’nın, sadece arasıra konferans vermeye türkiye’ye geldiğini iddaa eden hatice hanıma, pek ala bu evrağı neden yaşadığı abd’deki bir suudi konsolosluğundan almamıştır, sorusu neden sorulmamaktadır?
    10-) nişanlısı denen kadın, türkiye’ye geldikçe “görüştüğü” bir metres midir?

sorular çoğaltılabilir, ama kadının gözü göz değil bence. bizim basın da kadından “nişanlısı” kelimesi dışında yeminliymişcesine hiç bahsetmiyor..

kim ulan hatice cengiz?