şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nasıl da saymam?
  sayılmayacak bir hatice değil ki.

  birisini bu kadar sevsek be, keşke sevsek. insan olduğumuzu hatırlasak...

  https://m.youtube.com/watch?v=n5olcce7ioo
 • https://youtu.be/npkl2hphcte uzun hali buradadır. aslında o kadar yeni değildir, ama nedense yeni hortlamıştır. mustafa dede'nin şu dörtlüğü yürek dağlar:

  "kapı anahtarını aldım elime.
  o an acın girdi benim beynime.
  63 aydır gelmiyon sen yanıma
  bu kadar mı küstürdüydüm haticem?"
 • https://www.youtube.com/watch?v=vmsmajr-_j4

  beni derin derin dusundurtmustur. dun denk gelmistim, 24 saat icinde kac defa izledim sayamadim. insanin tekel bayisi soyasi geliyor ilk izlediginde. dedem nasil sevmisse artik sair olmus. 5 sene gecmis nenemiz vefat edeli ama dedemiz hala ilk gunku gibi asik belli. dedemiz icin allah gecinden versin demek beddua olur gibi. ah be dedem..
 • adı mustafa yılık.
  ömür dediğin'de haticesi'ni anlatmış. ona şiirler yazmış, ağıtlar yakmış. fazla söze gerek yok. aşkı ondan dinlemek gerek:

  link
  tamamı

  allah sabır versin sana mustafa amca. ağlattın beni.
 • gerçek aşk işte bu dedirten, boğazımda yumru olmasına neden olan güzel yürekli amcamızın içimize dokunan sözleridir.

  sözlükte nasıl ses getirmedi bilinmez. aşk üzerene yazılan şarkıların, yapılan filmlerin bu 1 dakikalık video kadar etkileyeci olmadığını düşünüyorum.
 • üstüste iki defa dinlediğim beni ağlatan sözler. mustafa dede "sayılmayacak bir hatice değil ki" diyor ya, işte o sözler benim ciğeri söküp alıyor. günümüzde adına sevgi/aşk denen bazı şeyler yaşanıyor özellikle de benden bir sonraki jenerasyonda, genç kardeşlerimiz bir yanılgının içinde debeleniyor. bizim kuşak da bundan nasibini aldı gerçi yani bu yanılgıdan demek istiyorum. çok yüzeysel, tensel, materyalist bir duyguyu aşk diye pazarlıyorlar günümüzde. yazık oluyor çünkü bunun gerçeği var kardeşim; bak mustafa dede söylüyor; "ruhlarımızı nikahlamışlar yaratılışta haticemle" diyor... birini böyle sevmek mümkünken bir yalanla oyalanmak ve ona sevgi demek mustafa dede ile hatice nineye ayıp oluyor... sevginin bedene bürünüp söze dökülmüş halini görmek için mustafa dedenin bir "hatice" deyişini duymalısınız...
 • şimdi bu dayı gibi olsanız bile zamane kadınları kıymetinizi bilmez.
 • eskiler bir başkaymış bunu tekrar hatırlamama sebep olmuş bir dedemiz. cidden sevmiş adamcağız, gözlerim doldu izlerken. gerçi izlemeden de amcanın o hüzünlü duruşu bile yetiyor gözlerimin dolmasına. dedemize allah sağlık versin.
 • ajanslara evlenmek istediği ile ilgili haber düşmüştür.

  kaynak
 • oturduğum koltuğa çakılmama sebep amcam. bir an rahmetli büyükbabamı gördüm sandım. büyükbabam da anneanneme büyük bir aşkla bağlıydı. anneannem rahmetli olduğunda uzun süre ağladı, toparlanması uzun sürdü. sonra böyle olmuyor everin beni falan demiş ben duymadım ama. bilaharede göçtü gitti kendisi kavuştu anneanneme. vay be amcam seni çok iyi anlıyorum bu filmi daha önce gördüm ben.