şükela:  tümü | bugün
  • babası bilecik belediye başkanı selim yağcının “erdoğan’ın kapısında temizlikçi olurum” deyişinden bir ay sonra, şeyh edebali üniversitesinin bir öğretim üyesi almak için oluşturduğu listeye 75 ales puanıyla son sıradan girip seçilmeyi başarmış kişidir.

biz ilk sıradan girdiğimiz mülakatlardan başarılı olamayanları çok görmüşken, allah ne cevherler yaratıyor ki son sıradan girenleri bile görüyoruz hamd olsun.
  • akp bilecik belediye başkanı selim yağcı’nın kızıdır kendileri. yetersiz olmasına rağmen torpil ve rüşvetle 10 sıradan 1. sıraya getirilerek öğretim görevlisi yapılmıştır.

kaynak burda

çünkü akp’li olmak bunu gerektirir.
  • (bkz: merve çavdar)
  • duyurulması gereken bir olay. insanları dinden imandan soğutuyor böyle şeref yoksunu insanlar. hakkına girdiğiniz her vebalin altında kalın.
  • yandaş kanal ve gazetelerin hiçbir şekilde haber yapmayacağı hanım kızımızdır.
    babası akplidir ve torpille akademisyen olmuştur.
    yiyin efendiler yiyin.
  • hakkındaki iddialar ne derece doğrudur bilmiyorum ancak şuradaki haberin altındaki yorumlar incelendiğinde, doğru olsa da olmasa da böyle bir işi; belediye başkanı yıllarca hizmet etti, din de akrabalarınıza yardım edin der. gibi gerekçelerle savunan insanlar var. işte onların varlığı %100 gerçek.

kayırmanın adı yardım etmek olmuş. bunu diyen ahlak diye ortalarda dolanıyordur sorsan.
  • allah'ın adaleti herkesedir. bu sapkınlık da, bu aymazlık da, bu şerefsizlik de bitecek elbet bir gün...
  • ülkenin içler acısı halinin bir özetidir.
  • 90 ales puanı, 94 mezuniyet notu olan merve çavdar'ı 71 ales puanı, 84 mezuniyet notu varken sadece mülakattaki başarısıyla geçmiş ak partili belediye başkanının kızıdır. merve çavdar işsizlik yüzünden intihar etti, hatice ecem hanım ve babasının sıhhati yerindedir umarım. inandıkları allah merhametlidir, onları affeder. merve çavdar ise onların inandıkları allaha göre cehenneme gidecektir.

sınav sonuçları
  • yazıklar olsun beya! artık kimse sesini de çıkarmıyor. şimdiye dek malum zatın hakkında çoktan soruşturma başlatılması, işin akıbeti ortaya çıkana kadar da açığa alınması gerekiyordu. fakat ortada hadise ile alakadar en küçük bir hareketlilik dahi yok. işin manidar tarafı ise çıkan sansasyona rağmen karşı tarafın kendini savunma gereği bile duymaması (bkz: pişkinlik).

ee haklılar tabii. türkiye insanı maalesef her zaman ki riyakarlığını sahnelemiş. yaklaşık 2 ay önce mazhar olan benzer bir haber (bkz: 29. sıradaki oğlunu araş. gör. yapan rektör) farklı platformlarda gündemden düşmez iken; bu haberi ben burada şans eseri görüyorum. ve aynı lahzada bir kaç duyarlı yazar dışında kimsenin umurunda olmadığını da esefle görüyorum. öyle ya! haber doğu menşeli dolayısıyla müteessir kişi de doğulu olunca hayli ses getirmesi normal. gel gör ki benzer bir haber batı'da dolayısıyla müteessir kişi de batılı olunca kimsenin gıkı çıkmıyormuş. bakın tepki vermiyorsunuz demiyorum. sadece yazmaya değer kadar tepki vermediğinizi itina ile belirtmek istedim. izninizle, adınıza konuşma küstahlığını da cürret edip gerekçenizi de kısaca nakledeyim: diğerinde içinizde, şovenist, faşist, bencil/kibirli, adalet ve eşitlik duygularınız kabarırken; burada sadece adalet ve eşitlik duygularınız ile içgüdüsel olarak haksızlığa itiraz etme hissiyatı oluştu. haliyle mühim(!) parametre sayısı azalınca bir çoğunuz içinden küfür etmekle yetindi. zira yazacak kadar saldıgan olmanız için kayda değer bir şey yok ortada. kusura bakmayın da çok ayıp ediyorsunuz!

bu cibilliyeti noksan aileye de bir kaç kelam söylemek vacip gelir!
    yahu bak her şeyi geçtim. evvela şunu sormak istiyorum: bir başka insanın hakkını gasp etmek, onun emek payının üzerine konmak nasıl bir insaniyet gerektiriyor? merak ediyorum yahu anlatsana. ulan hiç mi ar, gurur, haysiyetiniz yok? 10 değil 100 değil 1000 değil on binlerce insanın hakkını gözetmek adına şeref namus sözü verip, sonra tutarsız davranmak nasıl bir duygu?

hey ruhu kahpe kızım! taktığın baş örtü ile muhafazakar; hal ve hareketlerin ile ise dini ve dindarlığı rencide eden aşağılık mahluk! neden bunları yazıyorum merak ediyor musun? en çokta rezil rüsva ol diye! ar yok ama allah var! bir gün mutlaka rezil olacaksın. bu utancı iliklerine kadar yaşayacaksın!