şükela:  tümü | bugün soru sor
 • think-tank kuruluşu ile iktidar şakşakçılığı arasındaki farkı bilmeyen sözde eğitim insanı.

  en son kalkınmacı merkez bankası modeli olarak arjantin (orta gelir tuzağına takılıp kalmış) ve bangladeş ( :) ) merkez bankalarını örnek verip konuyla ilgili uzmanları bir yerleriyle güldürmüştü. bugün yeni şafak'taki köşesinde de 25 şubat'tan sonra türk lirasının diğer gelişmekte olan piyasa para birimlerinden daha az değer kaybettiğini söyleyerek hesapta "güvenin zirve yaptığını" söylüyor. keşke sene başından bu yana olan duruma da baksa da neden "kırılgan beşli" tabirinin literatüre kazandırıldığını anlasa.

  ama şakşakçılık bağımsız bilime engel oluyor değil mi?
 • akademik ünvanına kafayı takmış hatun kişisi

  yeni şafaktaki yazılarında da doç. dr. ibaresini kullanıyordu. oysa o gazetede yazan nice profesör var. vardı...

  az önce twitterda denk geldim orada da yazmış doç dr diye. sanki ülkede çok zor bir şey bu ünvanı alabilmek
 • cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'ın yeni ekonomi başdanışmanı. ilgili kadronun diğer üyelerine** göre biraz daha kalifiye olsa da memleketin kötü ekonomi politikalarında herhangi bir değişikliğe neden olmasını beklemek için bir sebep de görünmüyor.
 • cv'sinde yer alan danışmanlıklarının çoğu akp iktidar döneminde gerçekleşmiştir.

  çoğunun akp kadrolarınca yönetilen devlet/yarı devlet kuruluşları olduğunun altını çizelim.

  bu dönemde liyakat değil particilik önplanda olduğunun güzel örneklerinden birisidir.

  yorumlarını hiç dinlemedim. gündem dahi olmaktan uzaktır.

  şu yazısı bile bir ekonomistten çok internetten resmi açıklanmış verileri kullanan iktisat öğrencilerinin hazırlayacağı makalelerden bir farkı olmadığını gösterir.
 • tipe bak.
 • kendisi an itibarıyla recep tayyip erdoğan'ın, ekonomiden sorumlu başdanışmanı olmuş.

  diğer öneml görevlerde de! yiğit bulut ve cemil ertem var, onlar da "ekonomiden sorunlu" başdanışmanları olarak görev alıyorlar.
 • yeni ekonomiden sorumlu bas danismandir.

  http://www.hurriyet.com.tr/…danismani-oldu-40511078
 • jean baptiste say'ın ortaya koyduğu mahreçler kanununu çok iyi kavradığını bakışlarına bakarak anlayabilirsiniz. aynı bizim necibe hala gibi, hatice karahan da çay talep ilişkisini oldukça iyi özümsemiş gibi görünmektedir. bence ülke ekonomisini kendisine emanet etmekte bir sorun yok. ekonomi daha ne kadar kötüye gidebilir ki zaten? kendisi bizim battiz yinge'mizdir. tansu çiller gibi boğaziçi mezunudur. daha ne olsun?

  https://pbs.twimg.com/media/bvsbxstccaadlql.jpg
  https://pbs.twimg.com/media/cwgb2vjwcaihqvh.jpg
  http://2.bp.blogspot.com/…bgtw2jzg/s1600/necibe.jpg
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/…c66e8a06c.jpg

  (bkz: battiz)
  (bkz: gidemen ki)
  (bkz: gelemen ki)
 • bloomberght'de "bu son hareketler sonrası dün merkez bankası'ndan faiz artırımı beklemiyordum. mb'nin kararlı duruşunun altını çizmesi hem kur açısından, hem enflasyon açısından önemli ve değerli bir mesajdı." diyen ekonomiden sorumlu basdanisman.

  merkez bankasinin popcorn esliginde kurun hareketlenmesini izlemesini siki durus olarak gormekte. son bir aydan daha fazla olan surede, kurdaki %10'luk artisi seyretmenin siki durus oldugunu dusunuyor.

  %5 lik enflasyon hedeflenirken, cekirdek enflasyonun neredeyse %11'e dayanmasi ve hala merkez bankasinin popcorn esliginde bunu izlemesini siki durus olarak algilamakta. yukarida da belirttigim gibi merkez bankasinin popcorn esliginde kuru izlemesini enflasyon acisindan da olumlu buluyor kendileri.

  bu isi ben de yaparim siki durmak bu ise.

  dedit: lutfen basligi doc. dr. hatice karahan seklinde duzeltelim. siki durusu daha da percinleyelim.