şükela:  tümü | bugün
  • bahcesehir üniversitesi hukuk fakültesindemilletlerarası özel hukuk dersi veren güler yüzlü hocamız.

    fakülte öğrencilerinin lakap takma hevesleri bir hocamızın hatice hoca hakkında "iyi kadındır" demesiyle büyük bir malzeme kazandı ve hatice hocanın lakabı "iyi kadın" kaldı. fakat ilk vizede hocamız en az 70-80 bekleyen bizleri 40-50 lerle buluşturunca tabii ki lakap değişip yerini "kötü kadın" a bıraktı.

    notları çok kıttır. eger dersi seçmeli veriliyorsa kesinlikle seçilmemelidir.
  • vücudunun ince ve narin yapısı kişiliğine de rastlamış olan, gerçekten milletlerarası hukuk dersini muhteşem anlatmasına rağmen ne yazık ki sınavlarda notları son derece kırık olan, hocamız... normalde hocalar ilk dersten kırık notlu yada bol notlu olduklarını belli ederler fakat hocamız derslerde son derece samimi ve cana yakın olmasına rağmen sınav sonuçları her seferinde beklenenin çok çok altındadır. kendisine kötü kadın lakabı takılmasının nedeni de zannımca budur
  • ögrencileri tarafindan ''sifirci hatice''* olarak anilan -dogru söze ne hâcet- ve uluslararasi özel hukuk alaninda ders veren ögretim üyesi.
  • aynı zamanda, ümit kocasakal'ın karısı olan spor hukuku hocası.
  • okan üniversitesinde de milletlerarası özel hukuk dersleri verir, esas kadrosu galatasaray üniversitesindedir, muhteşem ders anlatır dersine gidenler hem alana hem de alanın gelişimine, tarihine hakim olurlar ama her iyi anlatan hoca gibi terletir, hatta hepsinden çok terletir, zor sorar, puan vermez. dönemin son iki haftasında konular yetişmedi deli gibi konu işleyip dersi kaçıran bizlerin yüreğini ağzına getirse de zira; 4. sınıfın ilk döneminde beni tek endişendiren derstir, bir güzellik yapıp ek ders koyarak bütün bir gün boyunca pratik yapıp konu anlatmıştır öğrenciler biz tamamız diyene kadar dersi bırakmamıştır, böylesine bir hakkaniyet timsalidir, zordur ama hukuk da kolay okunmaz herşeye rağmen dersi alınasıdır.
  • kocasından çok daha önce profesör olmuş olan eğitimci.