şükela:  tümü | bugün
  • ferdi tayfur 'un damarlarindan biridir. acitir.
    (bkz: içim yanar)
    (bkz: bana sor)
    (bkz: geçen yil)
  • ferdi tayfur'un, gitarla çalındığında, ilk defa dinleyenleri mest eden, sözleri-müziği çok güzel olan şarkısı. sözler ahmet selçuk ilkan'a aittir ve şöyledir;

senden bir hatıra bana bu şarkı,
    bir gün gitsen bile hatıran yeter,
    unutmak mümkün mü böyle bir aşkı?
    bir gün gitsen bile hatıran yeter.

bir yanda yaşanan o güzel günler,
    bir yanda anılar bir yanda dünler,
    seni yaşatacak neler var neler
    bir gün gitsen bile hatıran yeter

bilinmez neleri getirir zaman,
    bilinmez neleri bitirir zaman,
    aşk bir hatıradır maziden kalan,
    bir gün gitsen bile hatıran yeter.
  • ferdi tayfur'un nefis bir melodi yakaladığı şarkı bu. bilmiyorum kendisi mi yazmış ama, farklı türlerde de denebilecek, çok yumuşak bi melodi var şarkıda. nakarattaki yaylılara da ayrıca doyamıyorum. insan dinledikçe dinliyor. yeminlen çok iyi şarkı. altyapıda arabesk müzikle alakadar bir devrim, beklenmedik bir atraksiyon yok bunun dışında aslında. ama dinletiyor kendini hacı be, orhan gencebay'ın daha fazla var arabesk ezberini bozan şarkısı, ama ferdi babadan arıyorsak, biri de budur işte. ibrahim tatlıses'ten arıyorsak da, ah keşkem'i dinleyelim, o parçanın girişini bir heavy metal grubunun çaldığını tahayyül edelim derim.
  • aha da farklı bir versiyonu için linki

http://www.youtube.com/watch?v=nb3os9k1ysk
  • ferdi tayfur'u sevme nedenlerinden biri olan bu şarkıda yer yer türk sanat müziği havası da yok değil hani. mesela zeki müren'in söylediğini düşünüyorum da... sanırım enfes olurdu.
  • http://fizy.com/s/1ai4yx#s/1aij5a ulan gece gece oyy oyyy.
  • sözleri ahmet selçuk ilkan'a aittir.
  • sahurdan sonra komşumuzun başa sarıp sarıp çalmasından ötürü sabah ağlak bir yüz ifadesiyle uyanmama sebep olmuş şarkı.
  • gülden karaböcek de güzel yorumlamıştır bu şarkıyı.
  • bugün tesadüf eseri binbir karışıklığın içindeyken duyduğum ve ilk andan itibaren dikkatimi çeken şarkı. efsane arabesk parçalardan biriymiş ben yeni öğrendim. sözleri ayrı bir damar.