şükela:  tümü | bugün
 • 2008 model nazan öncel albümü.
 • yeni albüm için çekilen fotoğraflara buradan bkz:

  http://www.radyomega.fm/muzikhaber.php?id=351
 • olgunlaşmış bir sokak kızı. yollar siyah beyaz ve dönemeçli, o yine birşeylere güle güle diyor. mutluluğu tam anlamıyla yakalamış bir nazan öncel düşünmek imkansıza yakındır çünkü onu özel kılan zaten budur. önceki albümle kıyaslarsak bu albüm daha depresif ve kalıcı. nazan'ın o parkları, zamanları, acıların verdiği o sinir bozucu hazları unutmadığını görüyoruz. acılı günlerimizde bazı şarkılar tutar elimizden. bazen yozlaşmışlığı görüp deli oluruz, sinirleniriz işte bu albümü böyle zamanlarda dinlemek en uygun zamanlar gibi. sokak ağzıdır aslında yaşamımız, 'herkese selam söyle onları çok özledim'dir. bazen kendimizi ışıltılı dünyalara öyle kaptırırız ki unuturuz gerçeklerimizi, 'bi sen varsın aklımda kedim bile farkında' kadardır aslında herşey. kendini avutuculuk oyunları, çaresizliğin verdiği içi boş üzüntüler, soyuta laf atmalar. dinlendikçe güzelleşecek olan bu şarkıları yine nazan yapmıştır. hani nazan diyince o rutubetli evin arsız ve güçlü kızı, artık kadını.
 • pek güzel, pek âlâ...

  baştan sona akustik kayıtlar, harika düzenlemeler (elektro bağlamanın böylesine de hasrettik belirtmeden geçemeyeceğim), nazan'ın son dönemde yaptığı en iyi şarkılar, yüreğine yüreğine dokunan bi vokal...
  özlemişiz!!!
 • lafı içine alıp göt olduktan sonra olanları hazmedemeyip karizmayı kurtarmaya çalışan luuzır beyanatı.

  - yani ben şindi ona çok pis şeyler sölerdim de, senin hatırına sustum.

  olaydan sonra değil olay anında söylenen versiyonu için; (bkz: ya ben lan neyse bişey demiyorum)
 • çok korkuyordum cdyi taktığımda yine dupdıs dupdıs yeni bir 7n bitirdin faciası çalacak diye ama şarkılar bittiğinde içim içime sığmıyordu. hasret kaldığımız nazan geri gelmiş sanki ve onun göçünü sevenlere armağan yapmış bu albümü yılbaşı arefesinde. eline, diline, yüreğine sağlık.
 • nazan öncel'in yeni yılda kalbimizi kanırta kanırta acıtacağının habercisi olan çok çok güzel albüm. ankaralı sevgilim ve seni bugün görmem lazım başlı başına hüznün müzikteki tanımları olmuş. soğuk kış günlerinde lazımdı fakat böyle bir darbe, bir silkinip kendine gelmek için..
 • nazan öncel'in özüne döndüğü; biraz hoyratça, biraz aykırı, tabi ki biraz argo olarak söylemek istediğini söylediği, popülerlikten uzak, dinlendirici, kendi halinde, sakin ama başarılı 11. albümü.
  (bkz: ankaralı sevgilim), (bkz: seni bugün görmem lazım), (bkz: manzaralı oda)
 • az evvel dinlemeye başladığım, nolur çok piyasa olmasın dediğim, en güzel yeni yıl hediyem.
 • nazan öncel'in beklenenden çok ilgi görecek, ama beklenenden az şey vadeden yeni albümü.

  albümle ilgili bir yorum için bakılabilir:

  --- spoiler ---

  http://populeryorum.blogspot.com/…hatrna-sustu.html

  --- spoiler ---