şükela:  tümü | bugün
  • 2008 model nazan öncel albümü.
  • yeni albüm için çekilen fotoğraflara buradan bkz:

http://www.radyomega.fm/muzikhaber.php?id=351
  • pek güzel, pek âlâ...

baştan sona akustik kayıtlar, harika düzenlemeler (elektro bağlamanın böylesine de hasrettik belirtmeden geçemeyeceğim), nazan'ın son dönemde yaptığı en iyi şarkılar, yüreğine yüreğine dokunan bi vokal...
    özlemişiz!!!
  • lafı içine alıp göt olduktan sonra olanları hazmedemeyip karizmayı kurtarmaya çalışan luuzır beyanatı.

- yani ben şindi ona çok pis şeyler sölerdim de, senin hatırına sustum.

olaydan sonra değil olay anında söylenen versiyonu için; (bkz: ya ben lan neyse bişey demiyorum)
  • çok korkuyordum cdyi taktığımda yine dupdıs dupdıs yeni bir 7n bitirdin faciası çalacak diye ama şarkılar bittiğinde içim içime sığmıyordu. hasret kaldığımız nazan geri gelmiş sanki ve onun göçünü sevenlere armağan yapmış bu albümü yılbaşı arefesinde. eline, diline, yüreğine sağlık.
  • nazan öncel'in özüne döndüğü; biraz hoyratça, biraz aykırı, tabi ki biraz argo olarak söylemek istediğini söylediği, popülerlikten uzak, dinlendirici, kendi halinde, sakin ama başarılı 11. albümü.
    (bkz: ankaralı sevgilim), (bkz: seni bugün görmem lazım), (bkz: manzaralı oda)
  • az evvel dinlemeye başladığım, nolur çok piyasa olmasın dediğim, en güzel yeni yıl hediyem.
  • nazan öncel'in beklenenden çok ilgi görecek, ama beklenenden az şey vadeden yeni albümü.

albümle ilgili bir yorum için bakılabilir:

--- spoiler ---

http://populeryorum.blogspot.com/…hatrna-sustu.html

--- spoiler ---
  • özümsenme süreci zaman olacak olan ve bu yönüyle yüzlerde gülümseme yüreklerde hüzünlenme yaratan güzel bir nazan öncel albümü. gülümseme çünkü artık türk pop müziğinde bazı albümler kullan at olmaktan çıksın, özellikle de albüm sahibi nazan öncel'se. hüzünlenme çünkü bu albümü dinleyip de hüzünlenmemek olanaksız sanırım, akustik düzenlemeler, sözler...

ayrıca öncel bu albümüyle nihayet şarkılarında (özellikle başkalarına verdiği, kendi de söyleyecek diye çok korktuğumuz ve kimi zamanda malesef söylediği) son zamanlarda sıkça kullandığı ikilemelerden, basit söz oyunlarından, tekerlemeye benzeyen sözlerden arınmış görünüyor.*

son olarak albüme adını veren bu şarkı girişiyle bana fena halde yolcu yolunda gerek şarkısını anımsattı.
  • albümde bulunan bir diğer güzel şarkıda;

bir düş gördüm düşümde
    gözlerin yerlerdeydi
    ellerin ceplerinde
    kalbin ötelerdeydi

seni bugün görmem lazım
    şöyle biraz açılmam lazım
    derdimi anlatmam gerek
    içimi dökmem lazım

bize ne oldu bilmem lazım
    önce kendim inanmam lazım
    bunla başa çıkmam gerek