şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her seferinde nickine takılıp, entrysine konsantre olamadığım yazar.*
 • dakikada 345 tane soru sorma potansiyeline sahip. bazen soruları kafa açsa da, iyidir; seviyoruz kendisini. biraz arızadır ama, mermiye kafa atan bir yapısı var.
 • sonunda ilk entry'i girmiştir.
 • kendisine "unutmak hatirlamaktan zordur" dedigim peri gazozu
 • (bkz: #43275923)
  (bkz: #43230254)
  (bkz: #43137386)
  (bkz: #42510208)
  (bkz: şişli'de eylemciler tarafından dövülen polis/@hatirlamak unutmaktan zordur)
  (bkz: #42435990)
  (bkz: #42422841)
  (bkz: #41973471)
  (bkz: #41534522)
  (bkz: #41052239)

  ilk bakınızda verdiğim entrysini okuduğumda polis sandım. düşününce zor olurdu zaten; akşama kadar anlattığı seviyede mesai yap üstüne fazla mesai yap, eve gel, işin gücün yok sözlükte polisi savun, vakit kalırsa biraz öv... değilmiş meğer.

  yine bir entrysinden anladığım üzere polis olan babasıymış bu arkadaşın. biri referansı babasından alır biri eltisinden derken kimseye yaptığı hukuksuz eylemlerin hesabını soramayacaz bu bakış açısıyla.

  güzel kardeşim polisin neyini savunuyosun? babanı savun illa polis savunacaksan. sor cevap versin: "mesleğin bana tanıdığı yetkileri hiçbir koşulda kötüye kullanmadım, teşkilatın bana dayattığı çalışma koşullarının mağduriyetinin arkasına sığınarak kimseye orantısız güç kullanmadım" diyebiliyor mu? diyosa ne mutlu ona, getir elinden öpelim.

  ulan tmsf telsim'in aktiflerine el koydu diye senelerce karşılıksız çek keşide etmek suçundan(?) kuzenim hapis yattı. onu bu kadar savunmadım.
 • pamuklara sarip sarmalanilasi, kalbi güzel kırılgan melek.

  öğreneceği, deneyimleyecegi, dokunacagi, iz bırakacağı, seveceği, sevilecegi, dinleyecegi, konusacagi, okuyacağı, yaşayacağı ve aktaracagi çok şey olan tatlı kız.*

  güzel bir yaşam seninle olsun.
 • her şeye rağmen hayat bazen güzel...
 • suskunlar dizisinden aklımda kalan bir aforizmadır. bugün bir dizi başlığında favladığım kişinin nickine bakınca hatırladım. güzel sözdür.

  biz de forum üyesi olur gibi aklımıza gelen ilk şeyi nick yapalım salak salak. elalem neler buluyor.

  açken nick seçmeyeceksin aga!*
 • ben bunu ne zaman yazmışım diyorum, bakıyorum ki kendisi.

  ''terk edilme''yi ben mi daha çok cümle içinde kullanıyorum o mu karar veremedim yalnız. bu konuda onu kınıyorum ama laflar hazırlamadım. hazırlıksız yakalandım işin doğrusu. sonuçta o çok üzülüyor diye, bir de ben onu kıracak değilim.

  yalnız iki isminden tekini yalnız kullanınca diğerine haksızlık olur diye düşünüp, inciniyor ya, işi zor. yolu yol değil. bu dünya o kadar kurmaya değer yer değil. bu bahçede o kadar üzülecek toprak yok. anca bizi alır da karışır gideriz toprağa. yaşamadıklarımızla kalırız. bence yazdıklarımızla kalalım.

  başka türlü kalmanın yolu yok.
  kendisi, on yıl öncemdir. bakıp gülümsüyorum. gelme tünelin ucu bo... şaka şaka, tünelin ucu ışık, yaşasın! yaşasın ve güzel seviyor, sevsin.
  bakıp gülümsesin.