şükela:  tümü | bugün
  • sözlükte bir zamanlar sushie adıyla nap yapan kıymetli bir kardeşimiz, kafaların kıyak olduğu bir içki masasında, kırk yıllık çökertme'yi "kunduram kaydı" olarak anlatmıştı. koskoca şarkıdan onu hatırlamış.
  • 1. abi ben şeyi arıyorum da hay allah şarkının adını bilmiyorum napcaz
    2. nası bişeydi belki bilirim ?
    1. ya hani varya böle bi karı çıkıyo ıslıkla beraber la la lala laa diyo..
    2. ?!?!
    1. ....
    2. haa sen the killer s song u diyosun
    1. hah o olabilir abi saol valla
    2. öeehh
  • - ya abi bi şarkı vardı hani böle klibinde hatun süper pozlar veriyordu?
    - hım dur bakayım neydi ki acep?
    - ya hani aşka dair falan diyordu galiba...
    - dur lan dur hatırladım sanırım az önce çalıyordu bir yerde, önünden geçtim demin.
    - aa nerde abi bi tarif etsene hemen bi koşu gidip dinleyeyim?
    - bak şimdi buradan karşıya geçiyorsun tamam mı, sonra dümdüz yürü abi ilk sola dal, biraz daha yürü ışıklardan sağa gir, sol tarafta yıldırım kasetçilik var orda çalıyor olması lazım.
    - eyvallah koşuyorum hemen abi saol...
  • gerçekten başa gelmiştir.
    x-ya olm bi şarkı var, klasik müzik.kim olduğunu bilmiom ama bi türlü aklıma gelmedi.bak şöle: dın dırırırırırırııııı rı diye bi anı var.çok gaz oraya hastayım. almanca mıdır ,latince midir bişiler sölüolar.
    5ppeht-requiem. şekeri uzatır mısın?
  • hatırlamayan kişinin bu şarkıyı gerçekten hatırlamak isteyip istemediğinden şüphe ettiren tariflerdir. şarkılarla da kısıtlı değildir, hatırlanamayan filmleri tarif ederken de aynı saçma sapanlıkla karşılaşılabilir.

-çocukluğumda çok popülerdi. kıpır kıpır bir şey. (çocukluğun ne zamandı? 60'larda mı? 90'larda mı? iki üç sene önce mi?)

-acayip hüzünlü bir şarkıydı, ne zaman dinlesem gözlerim dolardı. (senin neye hüzünlendiğini biz nereden bilelim? türkü mü, rock mı, klasik müzik mi? en azından bir tür belirtseydin)

-savaş filmiydi. naziler vardı. uçakla bomba falan atıyorlardı bir şehre. esas oğlan da sürekli kahramanlıklar yapıyordu, sonunda da kötü adamı bu öldürüyordu zaten. eski gibi. (yahu geçen sene çıkan şeye eski denilen bir çağda yaşıyoruz, daha kesin bilgi versene! ama haklısın, nazi konulu savaş filmi demişsin. öyle kaç tane film var ki? hemen buluruz)

-çok güzel bir kadın söylüyordu, şarkının içinde sürekli love kelimesi geçiyordu. (emin ol "love" temalı şarkı söyleyen tek güzel kadın odur)

-geçen gün radyoda duyduğum, hareketli bir şarkı. (hepimizin aynı anda aynı radyoyu dinlediğimizden emin olabilirsin, için rahat olsun, bulucaz o şarkıyı)

-dizide bir çocuk vardı, en büyük özelliği sürekli kaykay'a binmesiydi. kesin hatırlarsınız. (hatırlamaz mıyız hiç. büyüdü sonra o çocuk. tony hawk's pro skater diye oyun yaptılar adına)

-uzaylı muzaylı bir dizi vardı. dünyada yaşayan uzaylılarla ilgili. her bölümde farklı konu işleniyordu. (çok orijinal bir konu, kesin hemen bulunur, merak etme)

-ya bi' çizgi film vardı, hayvanlar konuşuyordu, maceradan maceraya koşuyorlardı. bi' tane kötü karakter vardı, hep bunlarla uğraşıyordu. (geliyor terlik)

-bi' şarkı vardı hani, önce çok yavaş başlıyor, sonra birden patlıyor, uptıs cıptıs diye ritmi vardı. çok güzeldi ya, kesin bilirsiniz. (oğlum bak git)

-hani bir çocuk vardı, köpeği vardı bunun, sürekli ablasıyla kavga ediyordu. çok komikti ya. (bak hala)
  • bu konuda (başarılı da olmuş) bir zirve:

http://galeri7.uludagsozluk.com/…omoso_308011_m.png
  • "bi şarkı vardı hani, klibinde bi tane çöp adam mı ne vardı. kahve içip içip çıldırıyordu. sabah şarkısıydı. aklımı kaçıracağım bulamıyorum!!!" şeklindeki tarifimdir. nolur el atın nolur! çok sevdiğim biri yollamıştı, bayılmıştım da şarkıya ama unuttum ve son 1 haftadır sürekli aklımda. yardım etsin lan biri!

edit: ben ne bilirim ben ne dedim dostuma yardımlarından ötürü teşekkürü borç bilirim.
    jameskeenan ise gözümün bebeği. böyle sipastik bir anlatımla çat diye budu ya la şarkıyı!
  • facebook konuşması üzerinden olunca şöyle oluyor:

-abi hatırlıyon mu ankara'da guitar hero oynuyoduk, arada bi şarkı gelmişti hani böyle dıın dı dın-dın-dın dııın dııın diye bi melodisi vardı neydi o?
    -hmmm. dıın dı dın-dın-dın dııın dııın.....seven nation army olması lazım bi bak.
    -harbi oymuş sağol :).