• arkadaşlar konseptimiz şu: herkes hatırlayabildiği, yaşadığı döneme denk gelen en eski tarihi olayı yazıyor. ne kadar yaşlısın testi yapıyoruz.

benim açımdan 2002 dünya üçüncülüğü veya akp'nin iktidara gelişi olabilir. 99 depremi hayal meyal, pek hatırlamam.

buyrun sohbete..
  • 1. körfez savaşı
  • 1989 şampiyon kulüpler kupası çeyrek final 2. maçı galatasaray - as monaco maçı. babam futbolla o aralar hiç ilgilenmediğinden maçı izleyen yoktu bizde ama o maç bitiminde milletin sokaklara dökülmesini unutamam.
  • hafızam turgut özal' ın ölümüyle başlıyor. sadece tarihi bir olay olarak değil hatırladığım en eski anı da o. sebebi ölüm haberlerine aşırı duyarlı olan babannemin olayın etkisiyle fenalaşmasi olabilir.
  • (bkz: 11 eylül 2001)

9 yaşındayım. sıradan bir sabahtı benim için. uyanmış, kahvaltımı yapmış, servis saatimin gelmesini bekliyordum. okulum 9'da başlıyordu, servisim de 8 buçuk gibi alırdı beni ve kardeşimi.
    saat 8:00-8:30 arası olabilir. tv'de çizgi film yoktu sanırım o esnada ya da varsa bile tüm kanallar son dk gelişmesi olarak vermiş de olabilir, o yaşım için bir hayli garip gelen ve anlamlandıramadığım şeyler izliyorum. abd'de ikiz kuleler vurulmuş ortalık yangın yeri. epey şaşırdığımı ve üzüldüğümü hatırlıyorum, çok sayıda insan hayatını kaybetmişti. yıllar geçti büyüdüm, üniversitede derslerde konuşmaya tartışmaya başladık.
    hala pek çok komplo teorisi üretilip, tartışılır.
    edit: ne kadar yaşlısın testini yapmaya fırsat vermeyerek yaşımı belirtmişim, canım sağ olsun.
  • 17 ağustos
    11 eylül
    ecevite kasa fırlatma
    barışmanço ölümü
    gs ilk 3 yıldız alışı
    bbg
    zeyna
  • uğur mumcu suikastı.

vefatı beni o kadar etkiledi ki daha küçük yaştan itibaren meslek seçimimi de onun izinde tercih etmeme kadar vardırdı.
  • 17 ağustos 1999 depremi ve
    kemal sunal barış manço gibi inanılmaz sevdiğim iki sanatçıyı kaybetmemiz.
  • tansu çiller mesut yılmaz koalisyonu.
hesabın var mı? giriş yap