şükela:  tümü | bugün
  • iki kelimeyi bir araya getiremeyen çalışanlarıyla, telefonla sürekli anket-çekiliş yapıyoruz diye zırvalayarak işyeri telefonlarından defalarca rahatsız eden termal tesis. en sonunda bugün dayanamayıp ağzıma geleni söyledim! telefonla rastgele aradıkları kişinin adını, ev adresini, ailesi ile ilgili bilgileri soran densizliğe sahip bir davranış biçimi sergiliyorlar. hayır güzel kardeşim ben nereden bileyim senin gelip benim evime hırsızlık yapmayacağını, beni dolandırmayacağını? her sorana ev adresi, telefonu, aile hakkında bilgi mi verilir? ha bir de ailemle mi yaşıyor muşum? yoksa yalnız mı? tövbe tövbe! nasıl sinirlendim anlatamam! hayır ciddi ciddi dolandırıcı olduklarını düşündüm, ki hala öyle düşünüyorum. telefondaki elemanın eline tutuşturmuşlar bir yazı, kendi de yaptığı şeye inanmadığından olsa gerek, okuyamadı zaten! ama daha önce de aradıkları için konuyu az çok tahmin ediyorum, bekliyorum bakalım devamında ne diyecek diye. gevelerken ne demek istediğini kendisi de anlamadı. daha fazla dayanamadım bir daha aramamalarını söyleyerek telefonu kapattım.

telefon konuşmasından sonra araştırdım gerçekten öyle bir yer var mı diye? varmış. şikayetvar sitesindeki şikayetleri görünce hiç şaşırmadım. insanları evirip çevirip kandırmışlar. uzak durulası tesis.
  • herşey yakınından geçerken bir çocuğun elimize tutuşturduğu davetiye ile başlatı, söylediğine göre gün boyu termal'deki hizmetlerden (havuz vs.) faydalanma şansımız varmış. akşam gidelim bakalım dedik, derken başka bir çocuk o size verilen kağıt 1 gün için, bende üç günlük için olanı var dedi, elimizdeki davetiyeyi aldı kendininkini verdi. anlaşılan getirdikleri ziyaretçi başına para alıyorlar.

neyse ne olacak bir girelim dedik. belki arada bir gider günlük kullanırız dedik (beğenirsek parasını ödemek koşuluyla tabi), derken adamın biri bizi gezdirmeye başladı. saatlerçe tesisi anlattı. günü birlik geliniyor mu dedik, yok dedi, aile ortamıymış orası, sadece üyeler girebiliyormuş, üyelik nedir dedik lafı geveledi. ücret sorduk söyleme yetkim yok dedi. sonra bizi bir salona tıktılar, cep telefonunuzu kapatın dediler. meğersem devremülk tarzı bir yermiş, 41 yıllık bir odayı 20 bin liraya kiralayabiliyor muşuz, ama o an satın almazsak 25000 lira oluyormuş. maksat dışarıdan bilgi alıp ne olduklarını anlamamız herhalde. binlerce soru ve soytarılık ardından satın almadık odayı, sonra bize davetiye dağıtan çocuğun tesis imkanlarından faydalanabileceğini söylediğinden bahsettik. satın almıyorsunuz neden kullanacaksınız gibi ters bir cevap aldık. sonradan öğrendiğimize göre oradan devremülk satın alanlar boş oda bile bulamıyormuş.

bu adamlar dürüst değil. uzak durun.
  • balıkesirin edremit ilçesine bağlı güre köy yolunda kaz dağlarının eteğindeki bir devre mülk tesisidir. tesis ortam şahane ama o satış pazarlama elemanlarını gözden geçirmeler gerekli.
  • ekşi sözlüğe bakmadan geldigime pişman olduğum tanıtımın sahibi. bari şikayetvar a baksaydım. tonla şikayet var.

bu adamlar saatlerce ayni seyleri anlatabilirler. maaşsız olarak sadece prim usulü çalışan gencler ve müdürüm dedikleri insanlar esir aldıkları kişileri fazla baskı uygulayarak ikna edeceklerini sanıyorlar. ışin garibi ikna olanlarda var.
    pazarlığı ne kadar sıkı tutarsanız o kadar fiyatlar düşüyor. 17binden 13e direk düşüyor, sonra 11 en son 10bn + masaj paketi...
    en başta tadında bir sunum ve direk yapabilecekleri en uygun fiyatı tahminim 9000tl deselerdi ikna olabilirdim.
    5 saatin sonunda baya samimi olduk genç arkadasla. üzüldüm bile onun icin (clio alma hayali olan genç)
    saat 2 de başlayıp 5-6 gibi biter dediğim zımbırtı aksam 9 oldu hala devam ediyor.
    araclar kalkmıyor resmen alıkonulmuş gibiyiz.
    şarjım bitti entryi yollayamadim.

sonuç 23.00da eve girdim cumartesi günü rezil oldu. siz siz olun bu insanlarla temas kurmayın. cok fazla olumsuz sey yazacaktım ama ona bile değmezler.

edit; aylar sonra yine arayıp rahatsız etmeye başladılar. dolandırıcı ve sahtekar ayak takimi olduklarını her halleri ile belli ediyolar. uzak durun.