• sezercik'in tavan yapmasına sebebiyet veren tercih.
 • efendi adamların hayatın her alanında sıkıcı ve rahatsız insanlar oldukları düşünüldüğünde son derece isabetli bir tercihtir..

  - böyle iyi mi melahat.?
  - ay evet uslucan iyi! her dakka sormak zorunda değilsin bunu bana rahat etmezsem haber veririm yaa.!
  - tamam sesini yükseltmene gerek yok, sordum sadece..
  - kaçıncı soruşun ama..!! bi huzur ver iki dakka, sikip atıyosun bütün konsantrasyonumu anlasana.!
  - melahat bu nasıl bir konuşma üslubudur?!
  - ya ben böyle konuşuyorum uslucan tamam mı! hay piçcan’ın gözünü seveyim yaa..!
  - piccan da kim??
  - boşver..

  and the oscar goes to; piçcan!

  2016 editi: thug love uçar ya da silerse melahat başıma kalacak iyi mi..

  son not: hırpalayın, şaplak atın. sormayın; yapın.!
  (bkz: sevişirken popoya şaplak atan erkeğin asıl amacı)
 • dişilerin, efendi görünümlü adamların buldukları ilk fırsatta piçleşmeye evrileceğinin farkında olup "bari olmuşlarından alayım da, hiç değilse sonunda neye benzeyeceğini bilemeyeceğim adamdan daha nettir" mantığını kendine rehber etmesiyle alakalı tercihi.
 • olayı efendilik piçlik boyutunda algılamak yanlış olacaktır. hiçbir şey göründüğü gibi olmadığı gibi böyle bir yeğlemenin de piçlikle veya efendilikle uzaktan yakından alakası yoktur. kadın erkek ilişkilerinde imaj çok kaygan bir şeydir. birinin beğendiğini diğeri beğenmez ancak evrim haticeye değil neticeye bakar. kaynakların kısıtlı olduğu ortamda efendi stratejisinin veya piç stratejisinin kesinlikle bir üstünlük sağlayacağını söylemek mümkün değildir ancaak sizin efendilik dediğiniz "eline vur ekmeğini al" denen durumsa burada kesinlikle bir fark oluşacaktır. herkese iyi davranan, karıncayı incitmeyen, karıncaya döner ekmek veren adamın mutlak iyi olduğunu düşünmek yanlıştır çünkü kendisini, ailesini diğerlerini düşündüğü kadar düşünmüyor olabilir. iyilik diye etiketlediğiniz aslında çoğunlukla otonom fedakarlık olan davranış pek o kadar da iyilikle alakalı olmayabiliyor.* yönetmesi zor, iyilik kavramı süperegosu toplum tarafından programlanmış bir iki rule of thumb kuralının işlemesinden ibaret olmayan, biraz inatçı adam x kişisi için ise durum farklıdır. dünyanın en iyi adamı olabilir, olmayabilir ama her şeyden önce o savruk değildir. evrim tarafından seçilecektir..

  işte sizin piç dediğiniz adamın eş seçiliminde farkında olmadan, öngörülemez, kontrol edilemez vs. davranarak, karşı tarafın bilinçaltına gönderdiği mesaj "ben x, zaten kıt olan ortak kaynaklarımızı sağa sola savurmayacak kişiyim" şeklindedir. ama o x değildir. x bir fikirdir. mesaj sahte olabilir. harley-davidson* ile bar bar gezen adamın x olmadığı ve olamayacağını görmek zor değildir. bütünlüğe bakmayan, sadece bir iki bilinçaltı mesajı ile tav olanlara evrimin bir cilvesidir bu şüphesiz. (uzun vadede olası mutsuzluk da hediyesi olabilir)

  varını yoğunu sevgilisinin kaprislerine kurban edip yine de ona yaranamayarak terkedilen adamı duymuşsunuzdur. 4s kuralını da bu gerizekalı bulmuştur eminim.. bilinçaltı mesajı yine benzerdir: "bu gerizekalı varını yoğunu bir hiç uğruna dökebiliyorsa, onu kolaylıkla parmağımda oynatabiliyorsam.. hmm.. demek ki bunu başkaları da yapabilir! neden daha iyi bir eş bulmuyorum o zaman?"

  demem odur ki, doğru yerde doğru mesajı gönderebilirseniz, akıllı olabilirseniz, yaşamak için yeterli zamanınız varsa eninde sonunda kazanırsınız. bonus olarak, her şeyin sahteleştiği bir çağda çıkarınız için başka bir kılıkta yaşamak zorunda kalmaz, kendiniz olabilirsiniz; hem de iyilik, güzellik, efendilik kavramlarını kirletmeye gerek duymadan.
 • oncelikle efendi erkeklerin genekle sıkıcı, gundelik seylerden bahseden, pasif gulucu oldugunu icim aciyarak belirtmek isterim. bu erkekler cok sevilir, onlarla iyi arkadas olunur ama heyecan vermediklerinden beraber olunamaz. ama en guzeli, degerlisi, efendi olan erkegin bir sure sonra acilip sacilmasi, efendilik sinirlari icinde karsidakini eglendirmesi,eglenmesi,gulmesi, guldurmesi,guldururken dusunmesidir(!). bu sebeple kizlar efendi erkeklere sans tanirlar bi sure; efendi erkekler ise bunu umut verme olarak algilarlar. picler ise kendilerine fazla guvendiklerinden cekicidirler. ancak en kotu model kendini pic sanan erkektir. bunlar genelde gomlek yakalarini kaldirirlar, genelde esmerdirler, kendilerini yakisikli sanmalarinin yanisira hic cekinmeden ataga gecerler. iste bu model dayanilmazdir. ancak; sonuc olarak efendi erkeklerle evlenilmelidir; ancak evlilik daha da sıkıcı olacaktır; ancak en azından picle evlenip zirt pirt aldatılmaktan iyidir.
  (bkz: sarisinin adi esmerin tadi)

  bir de kadinlarin aski arama/yaratma meraklari sonucu -ki zaten merak kediyi oldurur- bulastiklari bir istir. dersini alan kadin (ya da baslik geregi hatun) bir daha boyle bi hata yapmaz. ancaaaaak; bazi hatunlar neden oldugu bilinmemekle birlikte kime ellerini atsalar pic cikar. sans mi kader mi nedendir bilinmez... bi de ucuncu ve son olarak pic erkeklerle bas edebilenleri vardir ki, imrenilecek kadinlardir.
  somutlastirmak icin....
  (bkz: erdal acar)
  (bkz: suat suna)
 • "ezik*"liğini kendine yediremediğinden, efendi adam'lıkla açıklayan birinin* bakış açısından mağlubiyetin kendince açıklaması da olabilir pekala. vardığı yargıda doğruluk payı olsa bile, bu tür bir düşünce yapısı, kimseyi bir adım öteye götürmez. oysa doğru bakış açıları da vardır. bu ise örneğin kişinin kendisine soracağı şu soruyla başlayabilir:

  " efendi adam vasfını yitirmeden ilgi çekici biri haline gelmem için ne gibi bir donanım gerekir?"

  unutmamak lazım ki herkesin en az bir tane doğru kişisi vardır. ama gerçekten doğru kişi(leri) bulmak ve onlarca tercih edilen erkek olabilmek için önce "kendi gibi" olmak gerekir. bu kendilik ise herşeyden önce kendini tanımak ve geliştirmekten geçer. sonuçta cinsel dürtü erkeğin en önemli itici gücüdür. bunu doğru anlamda bilgi ve zekayla birleştirenler, hayatın her katmanında başarıya, züğürt tesellisiyle olduğu yerde sayanlardan daha yakın olurlar.

  çözüm: başkalarına bok atmayı bırakıp, piç olmadan da tarz sahibi olmayı başarmak için kendini geliştirmeye başlamaktır.
 • (bkz: vajina zekasi)
 • derinlerde bi yerde hatun kisinin bu pic kisiyi degistirip adam etme istegi yatar..cevreden de " isvegule bak nasi da adam etti cocugu gordun mu way be.." denilecektir..hatun kisimiz de zafer kazanmis komutan edalariyla halki selamlayacaktir..
hesabın var mı? giriş yap