şükela:  tümü | bugün
4098 entry daha
  • ben bu konuda çok ağlanan bir erkektim ama sonradan farkettim ki efendi değil bildiğin malmışım. eğlenceli olmayan, sohbet etmeyi dahi bilmeyen dışarıdan insanı bayan biri olmadığınıza emin olun ve sonradan bunu farkedin.

not : bazı kadınlar gerçekten de piçliği, kötülüğü, yavşaklığı çekici buluyor. ne kadar it muamelesi görürse o kadar erkek gözünde değerleniyor ama bu kadınlar gerçekten azınlıkta. dolayısıyla sadece azınlığa bakarak karamsarlık yapmayın biladerlerim.
  • düşünsene kadınsın;1 erkek buluyorsun,piç ama efendi erkek 3 ise onda 7 adet özellik aynı anda var. evde, işte,yatakta,dışarda her yerde mükemmel kullanabiliyorsun. güldürüyor,mutlu ediyor,sana karşı düşünceli olduğunu ve bunun sadece sana özel olduğunu düşünüyorsun falan...
    güzel değil mi?

efendi erkek;sıkıcıdır,monotondur,tekdüzedir. klasiktir.
    o sadece evlilik için iyi eş profilidir ama piç erkek öyle mi? o 6-7 (+) özellik ile beraber göz kamaştırır, kadını eritir.
    kadın:
    ya efendi ile evlenirsem sıkıcı hayatım olur. piç ile evlenirsem onun içinde olan melekçiği ben çıkarırım, o üstelik şöyle eğlenceli, böyle esprili, şöyle iyi, böyle mükemmel...
    der,der ama o piç erkek hiçbir zaman ideal eş olmaz ve kadın rüyadan uyanır.
    gerçek dünyaya merhaba der! ben geri döndüm der.
  • olay aslinda efendi ya da pic erkek olmakta degil. birazdan soyleyecegim sebebini ama once bir su ornege bakalim.

elleri kucuk insanlarin elleri buyuk insanlardan daha uzun yasadigi istatistiksel olarak kanitlanabilir bir sey. ama kimse size bunu bilimsel bir bilgi diye sunmaz, neden? cunku boyle bir aciklama yapan bilim insani akademiden kovulur. sebebi cok basit: el buyuklugunun yasam suresi ile olan iliskisinin arkasinda aslinda bir confounding faktor var (confounding‘in turkce karsiligini tam bilmiyorum ama ‘altinda yatan sebep’ veya ‘celiski gibi gorunen’ tarzi bir anlami var). o da su: istatistiksel olarak kadinlar erkeklerden uzun yasar ve yine istatistiksel olarak erkekler kadinlardan uzundur. simdi bu iki bilgiyi harmanlayip benim basta soyledigim tezi cok rahat iddia edip ispatlayabilirsiniz. evet sonuc olarak elleri kucuk insanlar daha uzun yasar demeniz yanlis degil ama sebebi de el uzunlugu degil, tamamen cinsiyet. ve cinsiyet burada bir confounding faktor.

simdi konumuza donelim, evet hatunlar efendi adam yerine pic adami tercih ediyor ama bunun confounding faktoru tamamen özgüven. yani kadinlar aslinda ozguveni yuksek erkekleri tercih ediyor ve genelde de pic dedigimiz erkekler efendilere gore ozguveni daha yuksek oldugu icin onlari tercih ediyorlar. eyyorlamam bu kadar. itirazi olan yesillendirebilir.

edit: imla
345 entry daha