şükela:  tümü | bugün
 • şimdi size bir olay anlatayım karakterler ve yaşları aşağıdadır.

  aliko ; esas oğlan (çünkü benim oğlan). 2 yaşı yeni geçti.
  ılgın : esas kız 2 yaşı yeni geçti oda (arkadaşımın kızı)
  çağan : bu da arkadaşın oğlu ve üç yaşına yaklaşıyor.

  şimdi; çağan, biraz büyük olmasından mütevellit biraz sert, oyuncaklarını çok paylaşmaz özellikle ılgın 'a karşı daha bir sert. biraz da artist. bizim aliko da oyuncak konusunda sıkıntı çıkarabiliyor ama sıkıya gelince verir, başka bir oyuncağa geçer. ben diyeyim efendi siz deyin tırsak. ılgın kızımız ise bu iki erkekten sıra bulursa oynuyor garibim. biraz da sessiz mizaçlı biz kızımız.

  neyse olaya dönersek;

  ılgın ısrarla o anda kimsenin yüzüne bakmadığı bir oyuncağı aldı. ev sahibi olmanın etkisi ile çağan onu elinden aldı ve yere attı. ılgın yine aldı. çağan bu sefer de yere atınca kızımız hali ile ağladı.

  işte o zaman devreye bizim oğlan girdi ve oyuncağı çağan 'ın yanından aldığı gibi ılgın ' a verdi.

  ve o zaman işte o acı gerçekle ilk defa karşılaştı;

  ılgın kızımız oyuncağı eline alır almaz bizimkinin kafasına geçirdi ve çağan 'a gülümsedi.

  aliko, hatunların efendi adam yerine piç tercihi ile ilk defa karşılaştı. bunun son olmayacağını da zamanla öğrenecek heralde.

  üçüne de allah uzun ömür versin bu arada.
 • eglenilecek erkek vardir, evlenilecek erkek vardir. beyler cok sevinmeyelim 'picim diye', yuksek ihtimal eglenilecek erkeksiniz. 45'e kadar kulaga hos gelebilir ama sonra? ya sonra?

  --- spoiler ---

  tum arkadaslariniz evlenmis ve cocuklu. esleri kocalarinin sizinle gorusmesini istemiyor, arkadaslariniz da istemiyorlar cunku tek bekar sizsiniz ve artik konusacak pek ortak konunuz yok. onlar pazar sabahlari aileleriyle kahvalti yaparlarken siz dunden kalan pizzayi isitip yemek durumundasiniz.

  --- spoiler ---
 • kendini iyi pazarlıyan erkeğin politikasıyla ilgilidir.

  efendi adamlar tanıyorum. hali vakti yerinde kadına saygılı, kibar ve görgülü. ama ne hikmetse talep görmüyorlar. olaki talip çıkıyorsa bile, üniversite mezunu çalışmaktan bıkmış ev hanımlığında kariyer yapmak isteyen kadınlar çıkıyor. bana göre ailenin dümeni kadında. yani çocuğun kaderini çoğu zaman annenin ahlakı belirliyor.

  iş yerimdeki kadınlara bakıyorum. on kişiden bir tanesi düzgün. diğerleri zengin koca peşinde. milletin eşini, aşkını ve malını kıskanıyor. baktığında tipleri de var meslekleri de fena değil. ama hiçbir erkek onlara tahammül edemiyor. birbirleriyle sürekli kavga halindeler. küçük hesaplar peşindeler. yaş ortalamaları ottuz ama ilkokulda kalmış beyinleri. işleri rahat maaşları düzgün ama doymak bilmiyorlar. ortamı beğenmiyorlar. gelişmek için çabaları yok ve vizyonsuzlar. ama sorsan gözleri hep yükseklerde. birbirlerini arkasından konuşup ve hakaret edip ertesi hafta kanka olanlar mı dersin. lafını geçiremediklerini dışlayıp iftira atan mı dersin. en ufak şeyi büyütüp histerik krizler geçiriyorlar. müdüründen personeline kadar herkes illellah etmiş vaziyette.

  erkek çalışanlara bakıyorum. harika ortamları var. birbirlerine saygı duyuyorlar. kopleksleri bile itici değil. az göbek yapmışım hacı kıvamında sohbetleri mevcut. insanca yaklaşıp sohbet edebileceğin tipler var. erkeklerin en karaktersizi bile melek kalır, bahsettiğim kadınların yanında.
 • duzgun bir kizin asla yapmayacagi tercihtir.ya da ben efendi oldugumu saniyorum.
 • zamanında beş kızı birden idare ettiğini bildiği puştun tekiyle sevgili olmak için kendini paralayıp, sevgililikte bu adamdan kayıtsız şartsız full sadakat isteyen bir cinsten bahsediyoruz. olm çok komik değil mi lan?
 • erkeklerin gözünün hanım kızlar yerine yosmalarda olmasıyla karşılık bulur. gece dışarı çıktınız kanınızdaki alkol oranı yükseldi, " ben eve donmeliyim" diyen kızları elerken gecenin sonunu hesap etmeyen nerede kiminle yattığıni hesap etmeyen kızlarla geceye devam edersiniz. on yıl daha yaş alıp gece şantiyede tek başınıza uyumaya çalışıyorken, antalya da bayii toplanntisinda yüz kiloluk erkeklerle zipliyorken evinde oturan hanım kızların sizi beklemesini tercih edersiniz. o zamanlar piçsizdiniz.şimdi evinin erkeği. anlatabildim mi her iki cinste aynı.
 • öncelikle başlığa göre ne kadar tipsiz olursanız olun tercih edilen değil (bkz: tercih eden) olun.
  iş tipte değil dilde biter.
  öyleyim mutluyum huzurluyum.
 • çünkü efendilik kötü bir rol ve erotik isteklerle çelişiyor.
 • yok öyle bir şey... fakir adam yerine zengin daha doğru olur
hesabın var mı? giriş yap