şükela:  tümü | bugün
  • bana kalırsa tercih edilmiyor olmasının sebebi "sadece" efendiliği olmayan adamdır. efendilik özelliğinin yanında belki de default olarak gelen çekingenliği, basiretsizliği, asosyalliği, heyecanlı olması, zaman zaman efendilik sebebiyle maskulen tınlamayan tavrı, sinir bozucu seviyelere ulaşabilecek iyi niyeti, steril hallerinin suistimale yakın seviyede olması, ağırkanlılığı, aşırı düşünceli olup insanın rutinini bozması vb gibi özelliklerden dolayı antipati yaratma ihtimali olan bir adamdır. özellikle de kendisi kadar efendi bir mizaca sahip olmayan bir kadın üzerinde...tamamen farzı mahal konuşuyorum tabii şu anda. her efendi adam böyledir demiyorum. ama bu durumda, efendiliğin yanındaki bonuslar hatun kısmını doğal olarak itebilir. şimdi işin bu kısımlarını değerlendirmeyip "abi bu karı milleti de ne istiyor, belasını mı arıyor bunlar" diye kendini bulunmaz hint kumaşı sanmalarını da ayrıca çok sikko buluyor ve boş vaktimde bunlara götümle gülüyorum.
    hatunların efendi adam yerine piç tercihi açısından değerlendirecek olursak da, "efendi mi piç mi dersen; piç. efendi mi hiç mi dersen; efendi şeklinde eninde sonunda alıcısını bulacak adamlardır bunlar" diye genellememi yapıp giderim. hoyt!
  • eskici dükkanı gibidir. yıllar yıllar ardından dükkanı dolar da taşar.
  • entropi diye bir şey var; zamanla bu da piçleşecektir. (bkz: #16859665)
    misal:
    zamanında efendi olduğu için reddedilmiş erkek. yalnız zangırdatıcı bir travmaya vesile oluyor bu reddediliş bunda. manyaklaşıyor. hırs yapıyor. hatta abarıyor: bu uğurda zengin bile oluyor. kafa desen beton gibi; tek bir hedef var: kıza laf koymak. (aynı, george costanza'nın "well, the jerkstore called, they're running out of you." olayındaki gibi bir hırslanış; öyle böyle değil.)
    aradan yıllar geçiyor ve psikopat bir sabır çerçevesinde kızın ne yapıp ettiğini araştırıp, ona uygun endüstriyel açılım yapan zamanının efendi erkeği, kızın aradığı işe bizzat talip oluyor ve iş görüşmesi ayarlanıyor. görüşme günü geliyor; zamanının efendisi şekilli odasında koltuğu arkaya dönük bir şekide bunu bekliyor, kız içeri giriyor:
    - merhaba, ben iş ilanı için gelmiştim. adım mahmure.
    - merhaba mahmure, oturunuz.
    - pardon... neden sırtınız bana dönük?
    (bilindik sahne: koltuk yavaş yavaş dönmeye başlar...)
    - hatırlar mısınız; bir zamanlar reddettiğiniz efendi ama gururlu bir genç vardı...
    - afedersiniz ne dediğiniz anlayamıyorum. ben iş ilanı için ge...
    - evet, iş için geldin biliyorum; bana muhtaçsın! patronun olacağım senin, çökecem ensene sonra da...
    - kusura bakmayın ama hayvanlaşıyorsunuz. ayrıca, ne dediğini anlayamıyorum. kimsiniz siz?
    - piçim ben!
    - (belli...) pardon yine anlayamadım.
    - bir zamanlar efendiydim. fakat beni siz piçleştirdiniz.
    - çok değişik bir stiliniz var; ilginç birisisiniz. piç olduğunuzu iddia ederken -siz'li -biz'li konuşabiliyornuz...[yavuz hırsız modu]
    - ooo, bakıyorum da sen de az geliştirmemişsin kendini mahmure; pabuç kadar dil!
    - sanırım bunların hepsi iş görüşmesine dahil değil; işi kaptıysam müsadenizle ağzımı bozabilir miyim?
    - zktir dahi çekemiyorum bu lafından sonra; o derece saygı duydum özgüvenine. senindir iş. de get hadi işinin başına; bir daha benimle muhattap olma(...ömrümü çalmışsın da haberim yok!)
    ...
    (yazarın notu: diyalog ilginç bir şekilde gelişti. oluyor arada öyle.)
  • bu adamın tercih edilmek için izleyeceği taktik şudur: önce hatunun hayatını kolaylaştıracak,güzelleştirecek,her zor anında yanında olacak falan filan hatun alışınca buna, adam geri çekilmeye başlayacak, sanki hayatında başka biri varmış gibi.ve mutlu son;artık kendisi tercih edilen,aranan efendi adamdır.
  • (bkz: seth cohen)
  • 1 yıldır sevgilimdir. hatunlara içten içe müteşekkirimdir.
  • tipsizdir. hem yakışıklı hem efendi ise, bir yerde beni bekliyordur. beklesin, okul bitince çiçeğimi çikolatamı alıp istemeye gideceğim.
  • gaydir belki. sonuçta adamın cinsel tercihi belli, elbette ki hatunlar tercih etmez kendisini. ama biseksüel olmaya, karşı cinsten biriyle evlenmeye falan karar verirse, ben buradayım. seneye bitiyor okul. çiçek, çikolata, tel duvak filan...
  • belki çok şirret bir anası vardır. olur yani, aile önemli böyle şeylerde. şimdi çok ana kuzusu erkeği hatun milleti istemez. böylesini ben de istemem yani.