şükela:  tümü | bugün
 • 27 nisan 2009 tarihli milliyet gazetesinin ekinde yer alan ifadeye göre; hülya avşar haute couture albüm yapacakmış. vallahülazim ben bir şey anlayamadım. ne demek olduğu hakkında en ufak bir bilgim yok, haute couture ne desen onu daha yeni öğrendim sözlük vasıtasıyla. ben milliyet'in yalancısıyım..
 • hayvanlar icin olani da vardir:
  http://www.comarpetcouture.com/
 • bir sözlük yazarı. ısmarlama getirdik bunu..
 • iyi bir galatasaraylıdır. uefa kupası, süper kupa maçları sırasında yaşadığı heyecanı anlatamam. hala trt 3 zaman zaman arsenal maçını verdiğinde penaltıları izleyemez hıçkıra hıçkıra ağlar. nonda'nın golünden sonra tribünde 3,5 sıra aşağı düşmüşlüğü vardır. kendisiyle maçlardan önce orjinde buluşup 2 bira yuvarlamak büyük keyifti...o bu sene kale arkasını bırakıp batı tribününden kombine aldı. olsun her ne kadar beraber omuz omuza yapamasak da onun büyük galatasaray sevgisini her yerde yaşatacağına eminim.
 • daha fazla bilgi sahibi olabilmek için okuyunuz.

  http://www.dipnot.tv/…hakkinda-bilmedikleriniz.aspx
 • moda dünyasında kişiye özel, elde yapılan ve bir tane olan anlamında kullanılır. kumaş, aksesuar hatta dikim aşamasında kullanılan iplik dahi son derece titiz ve özenli bir ön çalışma neticesinde kararlaştırılır ve tasarımın hayata geçmesini sağlayacak tüm bu enstrümanlar kuşkusuz en üst kalite parçalardan oluşur.
  tasarımın yapıldığı kişinin tüm vücut ölçülerine bire bir oturacak titizlikle hazırlanmış kalıplarla kesilen kumaşlar, dikiş konusunda gerçek birer usta olarak nitelendirilebilecek terzi veya terziler tarafından defalarca prova edilerek ve yalnız el dikişi kullanılarak bir araya getirilirler.
  haute couture bir elbise içerisinde kişinin iyi ve göz alıcı görünmemesi gibi bir ihtimal söz konusu olamaz. üretiminin her aşamasında defalarca uzman ellerden geçen bu elbiseler, kişinin vücut proporsiyonunu en iyi ve kusursuz gösterecek dikim teknikleri kullanılarak hazırlanırlar.
  ne yazık ki günümüzde iki elin parmaklarını geçmeyecek kadar az sayıda moda evi tarafından sağlanan bu hizmete ulaşmak, yeterli maddi imkanlara sahip olmanın yanı sıra özel bir sosyal statü ve karizma gerektirmektedir.
 • doğru telaffuz ettiğim gün kendime güvenim tavan yapar.
 • moda dünyasının bugünlerde ciddi bir krize giren şatafatlı sınıfı. paris'teki 2016 ilkbahar koleksiyonlarının tanıtıldığı defilelere baktıkça durumun felaketi daha iyi anlaşılıyor. versace, chanel ve jean paul gaultier konsept yapalım dediler ama durumun feciliğini yine de örtemediler. dice kayek'in koleksiyonu couture kavramından uzak, hazır giyime daha yakın ve yaratıcılıktan uzaktı. giorgio armani'nin defilesindeki 1-2 parça benim okulda giydiğim şeylere benziyordu. renk uyumları ve kesimler göze hoş gelse de birkaç parça dışında armani'nin rtw koleksiyonu deseler zerre şaşırmazdım sanırım. dior desen ayrı terane, markanın başında kreatif direktör yokken couture koleksiyon hazırlamak durumunda kaldılar ve sonuç koca bir sıçış oldu. galliano desen kafayı yediğini iyice kanıtlamış oldu. elie saab temcit pilavı gibi 1823782378 kez aynı koleksiyonu çıkardı. böyle incelikli bir koleksiyonu 5 hafta içinde hazırlamak durumunda kalınca böyle sıçış yaşanıyor işte. tasarımcılar, stilistler ve editörler bu aralar ''ne bok yiyeceğiz acaba bu böyle gitmez'' diye düşünmeye başladılar bile. konseptten epey uzaklaştıkları zaten belliydi ama en özensiz sene 2016 oldu herhalde. hazır giyim koleksiyonundan hallice bir elbiseye 2 işleme yapınca couture koleksiyon çıkardıklarını zannediyorlar. akıl fikir diliyorum ne diyeyim.
 • son zamanlarda bu kültürün öldüğüne dair tartışmalar sıkça yaşansa da 88. oscar ödül töreni'nde yer yer güzel örneklerini gördüğümüz modanın şaşalı sınıfı. hala armani ve chanel bu işin kralı o ayrı.

  (bkz: #58853840)
hesabın var mı? giriş yap