şükela:  tümü | bugün
 • tum havaci er ve erbas larin acemi egitimlerini yaptiklari tek birlik.kiyak askerlik.
  (bkz: göt daglari)
 • paralı askerliğini burada yapanlar vardır
 • inişi çıkışı olmayan, dümdüz alan üzerine kurulu tugay komutanlığı. havacıların özel durumundan dolayı, mekanların ve imkanların çok iyi olduğu nadir askeri birliklerden biridir. yemekhaneler sık sık kontrol edilir; yemekhanede çalışanların sağlığı izlenir; yemekler, tahmin edilmesi zor şekilde güzel ve çeşitlidir. bir ay içinde iki kez alabalık çıktığına şahit oldum; ki yemeklerin çeşitliliğine fazlasıyla yeterli bir örnektir zannımca. bölük binalarında bulunan elektrikli ayakkabı fırçalama makinası*, şartların, askerlik için ne kadar lüks olduğunun ayrı bir kanıtıdır.
 • torpillilerle dolu askerlik mekani.
 • genelde ünlüleri buraya verirler.
 • 299.donem kisa donem askerlik yapan oglumla msn'den sohbet edebilme ve inanilir gibi degil ama,webcam araciligiyla birbirimizi gorebilme olanagi saglamasiyla olaganustu takdirlerimi kazanmis birlik..
 • hava kuvvetlerinin goz bebegi, 1. erbas bolugu koguslarinda 24 saat sicak su akan, internet, kutuphane, sinema salonu, langirt aktivitelerini barindiran, sosyal ve kulturel bazda kutahya ilinden daha gelismis askeri birlik.
 • bu cumartesi abimi askere ugurlayacagim birlik. buradan okudugum kadarıyla baya rahat bir askerlik gecircek gibi. nasil torpilsiz dustu oraya nasıl ballı bir abim var.
 • dönemine göre 6-9 bin arasi askeri barindiran, ki$in kömür solumaya ve yazin kuru sicaga ali$ilmasi di$inda sorun cikarmayan, ülkenin en konforlu askeri birliklerinden.

  - internet cafe'de baglanti kesilmis olup sadece oyun oynanmaktadir (cs, aoe3, nfs2, sc vs.). oyunlar ücretlidir ve binlerce askerden önce siraya isim yazdirmak ugras ve dikkat ister: toplam 12 alet vardir.

  - cafe'yi iceren fast food, cok kaliteli olmasa da cesitli yemek türlerini üretir (döner, tatli vs.). aksamlari paydos/yemek sonrasi fazlaca kalabaliktir. iti$-kaki$ ya$anir.

  - yemekleri saglayan sava$ catering, yemek türünü bol tutmasa da, et pi$irmeyi asla ögrenemese de, karin doyurur, temizdir.

  - eger kisa dönemseniz, türkiye'de burdan rahat asker olabileceginiz bir mekan yoktur. ast/üst subaylar sizi adam yerine kor, sorunlarinizi ictenlikle dinler. egitim ve disiplin mevsim $artlarina göre ayarlanir, genc erba$lar yorulmaz, ü$ütülmez.

  toz ve is dolu kütahya havasina ali$an icin, burasi cennettir. acemilikleri bitip de usta birligine giderken "oh be kurtuldum $urdan!" diyenler pi$man olurlar. ustalik günleri klasigi olarak: "kütahya bir oteldi, gercek askerlige ho$geldiniz".