şükela:  tümü | bugün soru sor
 • bugün sondan bir önceki duruşmasının yapıldığı dava. davada 126 kişi var, 1 firari 4 tutuksuz gerisi tutuklu. davanın birkaç parçası var:

  15 temmuz'da hava harp akademisinde bulunulması
  tayyar ertem'in kaçırılma teşebbüsü
  vodafone arenaya inen helikopter(akademi davasında neden olduğu bilinmiyor)
  tahir bekiroğlu'nun alıkoyulması(alıkoyanlar bu davada değil ama bekiroğlu bu davada müşteki)

  126 kişinin 80 kadarı harp akademisi öğrencisi. o gece acil çağrı planı ile akademi binasına çağırıldılar. (akademi binası bildiğin üniversite dersliği) suçları çağıran albay tarafından sabaha kadar orada tutulmak. istenen ceza 3 sefer ağırlaştırılmış müebbet. iddia edilen suç harp akademisi binasını ele geçirmek.(halkın olduğu bölgenin 2km içerisinde olan ve içerisinde hiçbir silah falan bulunmayan bir binayı neden ele geçirmeye çalışıldığı konusunda ne savcının ne hakimin bir fikri yok) ancak bu insanlar 2 yıla yakın bir süredir içerdeler.

  hakim sıfırcı nazif. her davada birileri bırakıldı bugüne kadar ama tek bir kurşunun sıkılmadığı, tek bir camın kırılmadığı, tek bir burnun kanamadığı bu davada bugüne kadar tahliye olan yok. hatta cilt kanseri olan bir öğrenci de hala içeride tutuluyor.

  bu 80 öğrencinin o gün ellerindeki tek mühimmat beylik tabancası. öğrenci oldukları için silahları yok. birçoğu da zaten oraya tabanca da olmadan geliyor, albay gidin tabancanızı alın gelin dediği için lojmana gidip kendi beylik tabancalarını alıp geliyorlar.

  bu öğrenciler aynı zamanda subay. teğmenden yüzbaşıya kadar. ancak öğrenci oldukları için statüleri er. emirlerinde kimse yok.(dedim ya silahları bile yok) normal bir askeri öğrenciden farklı değiller.

  davaya dışarıdan pek ilgi de yok. heralde o yüzden savcı hakim suçlu suçsuz herkesi içeride tutmaktan çekinmiyor.

  inşallah tüm suçsuzların hepsinin en kısa zamanda özgürlüklerine kavuşması dileğiyle.
 • ekşi sözlüğün sessiz kaldığı bir başka haksız dava. bugün bu davada 125 kişinin tamamı için ağırlaştırılmış müebbet istendi. bu davada bırakın öleni, yaralanan bile bir kişi yok!

  bu davadakilerin çoğu öğrenci!

  davadakilerin çoğunluğunun suçu çağırıldıkları kışlalarına(okul binası) gitmek!

  yaralı, ölen veya birisine silah sıkan yok! kırılan cam bile yok!

  ancak savcı beyin talebi herkese müebbet!

  https://www.aa.com.tr/…ri-davasinda-mutalaa/1211283

  edit: birisi harp akademisi ogrenci yoktur demis. harp akademisinde ogrenciler vardir. rutbeleri ustegmen-binbasi arasinda degisir. emirlerinde asker yoktur, silahlari yoktur. tamamen askeri ogrenci statusundedirler. zaten akademi dedigin yerde ogrenci olur.
 • burada baslik sahibinin soylemeye calistigi sey bu subaylarin komutanlik yapmadiklari. hemen zaten sorular alindi diye yaftalamayin bi yigin subay var bu okullarda okuyup hala gorev yapan. darbe davalarini takip edenler bilir o donem cok toptanci yaklasildi olaylarin vehameti nedeniyle. dilegim suclu sucsuz ayrilsin, olaylara karismamis, feto uyesi olmayan, silah kullanmamis insanlar ayiklansin, hakimler hur ve adil bir sekilde karar verip magduriyetleri bitirsin.
 • hakimin “delil yok ama kanaatimizce” diyerek utanmadan sikilmadan muebbet yagdirdigi dava olmustur. 2 cihanda elimiz yakanizda olacak. colugunuz cocugunuzun gozununuzun onunde acilar cektigini gorursunuz insallah. ölürsünüz de mezarinizi bile yapamazlar insallah. yargilandiginizi gormek icin elimden gelen her seyi yapacagim. elbet bir gun bunlarin da hesabi sorulacak. elbet bir gun sizden acisi cikacak. kemal selcuk yalcin denen kendini hakim zanneden zat elbette bunlarin da acisini cekecek.

  ulan tek istedigimiz sucluyu sucsuzu ayirmanizdi be. onu bile beceremeyecekseniz neyin hakimligi? neyin savciligi? neyin adaleti? geberin rezil olarak, onursuzca geberin.