şükela:  tümü | bugün
 • bugün sondan bir önceki duruşmasının yapıldığı dava. davada 126 kişi var, 1 firari 4 tutuksuz gerisi tutuklu. davanın birkaç parçası var:

  15 temmuz'da hava harp akademisinde bulunulması
  tayyar ertem'in kaçırılma teşebbüsü
  vodafone arenaya inen helikopter(akademi davasında neden olduğu bilinmiyor)
  tahir bekiroğlu'nun alıkoyulması(alıkoyanlar bu davada değil ama bekiroğlu bu davada müşteki)

  126 kişinin 80 kadarı harp akademisi öğrencisi. o gece acil çağrı planı ile akademi binasına çağırıldılar. (akademi binası bildiğin üniversite dersliği) suçları çağıran albay tarafından sabaha kadar orada tutulmak. istenen ceza 3 sefer ağırlaştırılmış müebbet. iddia edilen suç harp akademisi binasını ele geçirmek.(halkın olduğu bölgenin 2km içerisinde olan ve içerisinde hiçbir silah falan bulunmayan bir binayı neden ele geçirmeye çalışıldığı konusunda ne savcının ne hakimin bir fikri yok) ancak bu insanlar 2 yıla yakın bir süredir içerdeler.

  hakim sıfırcı nazif. her davada birileri bırakıldı bugüne kadar ama tek bir kurşunun sıkılmadığı, tek bir camın kırılmadığı, tek bir burnun kanamadığı bu davada bugüne kadar tahliye olan yok. hatta cilt kanseri olan bir öğrenci de hala içeride tutuluyor.

  bu 80 öğrencinin o gün ellerindeki tek mühimmat beylik tabancası. öğrenci oldukları için silahları yok. birçoğu da zaten oraya tabanca da olmadan geliyor, albay gidin tabancanızı alın gelin dediği için lojmana gidip kendi beylik tabancalarını alıp geliyorlar.

  bu öğrenciler aynı zamanda subay. teğmenden yüzbaşıya kadar. ancak öğrenci oldukları için statüleri er. emirlerinde kimse yok.(dedim ya silahları bile yok) normal bir askeri öğrenciden farklı değiller.

  davaya dışarıdan pek ilgi de yok. heralde o yüzden savcı hakim suçlu suçsuz herkesi içeride tutmaktan çekinmiyor.

  inşallah tüm suçsuzların hepsinin en kısa zamanda özgürlüklerine kavuşması dileğiyle.