şükela:  tümü | bugün soru sor
 • beklentilerimi karsilamayan bok. zaten simdiye kadar ne beklentimi karsiladi ki? neyse.

  ne marka alirsaniz alin omru en fazla 1 sene. filtre de degistirseniz, anne gibi ozona da yatirsaniz mantar, mikrop yayiyor. hele bi de uzun sure kullanmayip icini temizledikten sonra bile acsaniz ayvayi yiyebilirsiniz.

  90larda kalorifere takilan icine su koydugumuz ıbıdıların kicini yesin. buldugum an alicam. girmedigim hirdavatci kalmadi. hepsi suratima ekmel'den ayar yiyen oguz haksever gibi bakiyor.
 • bu alete ihtiyaç duyup da yolu bu başlığa düşenlere içten yanmalı çözüm önerim var:

  duştan sonra burnunuzun içine ıslak bir pamuklu çubukla bepanthol body lotion (şişede olanlardan) sürün. duştan sonra olma nedeni buharla burun içinin yumuşamış olması. her gün veya gün aşırı yapıldığında hava kuruluğu nedeniyle burunda kuruma nefes alma zorluğu falan kalmıyor. bu makinelere de ihtiyaç olmuyor.

  ya da kettleda su ısıtıp buharı burnunuza tutup yumuşattıktan sonra aynı şekilde tatbik edebilirsiniz.
 • kışın kullandığım cihaz. beko marka olanı var biraz sesli ama temizliği kolay olduğu için iş görüyor.
 • boğaz kuruluğu sebebiyle ihtiyaç duyduğum cihaz. ( yani öyle dediler kışın gece odanın nemsizliğinden oluyormuş boğaz kuruluğu)
  tecrübesi olan yazar arkadaşlar marka konusunda öneride bulunurlarsa çok memmun olurum.
 • akcigerlerinzden hasta olup geberip gitmek istemiyorsanız bu cihazları bilinçsizce kullanmayın.

  bence satılması bile yasaklanmalı. bu cihazı illa alacaksanız da bilinçli olun. kısa süreli kullanın. mesela 10 dakika gibi. sonra kapatın.

  türkiyede zaten yeterince nemli havaya sahip bi ülke. sakın ola denize yakın şehirlerde kullanmayın.

  bu cihazı evde sürekli kullanıp habire hasta olan ve neden hasta olduğunu anlayamayan insanlar var. cözüm şu, cihazı çöpe atmak. gerçek bi saçmalık bu alet.

  las vegasta yaşamıyoruz yav havamız nemli bizim.
 • kanimca pahali bisey alinmasina gerek olmayandir. kalorifere asilan zamazingolar var, icine su koyuyorsun, odayi nemlendiriyor. onlar yeterli olur, hem de daha saglikli.