• özellikle dış hatlar terminalinde 2 saat beklemeniz gerekiyorsa duty free lerde dolaşıp , parfüm banyosu , makyaj tazeleme , evden yanınıza aldığınız domates , peynir , zeytin ve çatalı çıkarıp sadece bir çay isteyerek kahvaltı yaparak yüzsüzlüğün doruklarına ulaşacağınız , etraftaki tiplerin rahatlığını görünce de olağandışı bir tutum sergilemediğnize kendinizi ikna etmenize neden olan ahval
  • (bkz: the terminal)
  • (ara: lounge)
  • beklediğiniz bir metal grubuysa işler biraz tuhaf olabilir.

https://pbs.twimg.com/media/bhz-pycciaagasm.jpg
  • rötar sebebiyle beklemekse yapılan ve yanınızda okuyacak kitap bile yoksa fazlasıyla sıkıcı olabilir.

hele de son 4 günde 4 şehir gezilmişse ve zaten 40 gündür evden uzakta yaşadıysanız, tek hayaliniz eve dönüp kedinize sarılıp uyumaksa bildiğiniz anlamda hayal kırıklığıdır, beklemek.

sanırım son entry'i yine ben yazmışım buraya. fazlasıyla zor yapacak bişiler bulmak havaalanlarında, yorgunsanız zaten genel olarak yapacak bir şey bulmak zor.

en iyisi bi sessiz köşeye oturup, durumu kabullenip beklemektir. bir yandan iyi hissettirecek bir içecek de unutulmamalı.
  • ...
  • bazen sevincten bazen huzunden gozlerin dolu dolu olma sebebi. ama bir gunde ikisi birden fazla gelir adama.
  • (bkz: rötar)
  • hep aklıma takılan bir konu var havaalanlarıyla ilgili; ama son iki haftadır 5 kere gelince iyice gözüme battı bu durum.

bi kere beklemek demek bi sürü farklı insan görmek ve gözlem yapabilme imkanı demektir.

benim takıldığım konu ise insanların uçaktan bavulsuz bir şekilde bir el çantasıyla inmesi. yani nası yaa?!

adam ya da daha ilginci kadın kalkıp uçakla evinden en az 100 km uzakta bi yere gidiyor ve yanına yedek hiçbi eşya almıyor.

ben rahat edemem, bildiğin acayip gerilirim ya bisiye ihtiyacım olursa ilaçtır, özel bi eşyadır vs.

hatta durumu abartıp o gelen ya da giden adam için strese giriyorum. manyağım galiba.

not: hani iç hatlar için daha anlaşılabilir bir durum bu. sonuçta günü birlik iş için sabah gelip akşam dönebilirsiniz.
    ama yani yurtdışından nasıl geliyorsun böyle bilemiyorum. yani bir kere her yere sabah akşam uçak yok olsa bile bu yurtdışı bişi olur çıkamazsın gidemezsin. acil bir şeye ihtiyacın olur, ilaçtır bişidir. otobüse binip dönerim de söz konusu değil. yani ben ülke içinde olsa bile el bagajına bir ilaç atarım bi yedek kıyafet alırım.
  • (bkz: transfermen)
hesabın var mı? giriş yap