şükela:  tümü | bugün
  • uçağın kalkmasına hatırı sayılır bir süre var ise yapılacak her türlü aktivite.

benim için keyifli bir boş zaman eğlencesi bile sayılabilir. saatlerce zevküsefa içinde gezinebilirim. ama havaalanındaki zamanı keyfe çevirmenin iki koşulu var:
    - seçim size ait olmalı
    - tek başınıza olmalısınız.

seçim size ait olmalıdan kastım, size kalan bu vakit rötara ya da herhangi bir aksiliğe bağlı bir gecikme olmamalı. önceden zamanı belirli bir plan bozuldu ise bu, sadece stres nedeni olur.
    fakat beni beklemeye mecbur kılan bir neden yoksa ve bir şekilde erkenden orada olmuşsam iç hatlarda üç, dış hatlarda rahat bir beş saat geçirebileceğimi düşünüyorum keyifle.

evde sizi oyalayacak bir çok faktör var. bir şeyler uğraşırsınız, iş yaparsınız, başkaları vaktinizi çalar vb. ama havaalanındaki boş vakit tamamen size aittir.

isterseniz hiçbir şey yapmaz ve sadece kahvenizi içersiniz. ve hakikaten dışarı bakan bir pozisyonda oturup etrafı seyretmek çok keyiflidir. bir sürü farklı insan. hiçbiri birbirine benzemiyor ve hepsinin bir hikayesi var. çok zevkli.

isterseniz yine hiçbir şey yapmaz ve kitabınızı, derginizi okursunuz. bunun tatmin ve zevk seviyesini zaten anlatmaya gerek dahi yok. bölünmeden aralıksız ve uzun uzun okuyabilmek zaten kendini öven bir eylem.

isterseniz duty free'yi gezersiniz. ki benim içki şişelerini incelemek gibi bir tuhaf bir ilgim var. tasarımda kendini aştı firmalar. parfüm şişesiyle yarışır içki şişesi tasarımları var. saatlerce gezinebilirim.

isterseniz de kenardaki entrylerinizi tamamlarsınız mesela*. yazı yazarsınız.

üzerine bu kadar laf etmemden de anlaşılacağı üzere havaalanları benim için "lanet olsun daha uçuşa üç saat var" mekanları olmamıştır. dinamizmini severim. ben zaten hep garip şeyleri seviyorum.