şükela:  tümü | bugün
 • başlığın tam hali "askerliği havacı olarak yapanların diğer kuvvetlerdeki askerleri aşağılaması" olacaktı. ama ekşi sözlük olmaz olsun böyşe başlık diye uyarınca, inat edip başlığı bu şekilde açtım.

  konuya dönelim, neden bu kanıya vardım, dinleyin ulan develer:

  askerliği, hava kuvvetlerinin bir parçası olarak yaptığım 5 ay 5 günlük zaman diliminin her anında diğer kuvvetlerdeki erlerden üstün olduğumuzu iddaa ettik. mavi lacivert kamuflajımız ile ortada moda ikonu gibi gezerken en andavalımız bile vakur bir edayla halinden memnundu.

  bir törende diğer askerler asfalt sıkıştırma makinası gibi yürürken biz nazi subayları bok yesin edasıyla kaz adımlarıyla şovumuzu yapıyorduk.

  herkes dümdüz el selamı verirken, biz havadaki bir f16 manevrasıyla selam verirdik.

  kendimizin elit askerler olduğuna emindik. hatta bir gün bir arkadaşımız baş harfi ersin, bölük komutanına şekilli havacı selamı çakıp, şu soruyu bile sordu:

  - komutanım, bizi çok yakışıklı olduğumuz için mi havacı yaptılar?

  diğer kuvvetler en enterasan olarak tuvalet temizlerken, arizona'daki gizli abd üssü zannedebileceğiz hangarlarda hayalet avcılarının sırtındaki makinalar gibi makinalarla hangar temizlerdik.ardından hanar önünde ayak uzatıp sigara içerken fuck vietnam, fuck viet kong! demek rutinimizdi.

  follow me aracı bizim için dolmuş gibiydi.

  ya-ma-ha yaptığımız günlerde sıcaktan bayılıp uçak pistine uzanıp gökyüzünü izlerdik.
 • son derece yerinde bir tavır.

  her ananın oğlu asker olur ama her kızın sevgilisi havacı olamaz.
 • bunu genelde komandolar ve biraz da jandarmalar yapar. en fazla da komandolar
 • havadan sudan asker olmaz.
 • biz komando değiliz ki her dağda leşimiz olsun. biz bahriyeli değiliz ki her limanda sevgilimiz olsun. biz jandarma değiliz ki sırtımızda çantamız olsun. biz havacıyız kızım bırak bizimde havamız olsun.
 • vallahi aşağılamak değilde, karacılar bizim birliğin atış ve eğitim sahasına eğitime gelirlerdi mütemadiyen. manav çaycı olacak göbekli adamlara rütbe takmışlar derdi bizimkiler. er erbaş da aynı şekilde. silahı olmayan şöförlere emanet silahla atış yaptırırdı komutanları isteyene. disiplin sıfır. denizciler desen zaten sayıları az gariplerin iş yaptıracak adam bulamıyorlar eğitim falan hak getire.
 • havanin, bir jandarma komando gorunceye kadar guzel oldugu askerlik anisidir.
 • cok havada olmalarindan kaynaklanir. sonucta havadalar assagidakini assagiliyiyorlar ister istemez.
 • çarşaftan mendil olmaz
  havacıdan koca olmaz
  alacaksan komando al
  çat çat vurur hiç yorulmaz!

  not : karayılan jandarma asayiş komando bölüğü / iskenderun