şükela:  tümü | bugün
 • sözlüğe eklenen yeni kanal.
 • felsefe, din, internet, işletme vb. birçok kanal eksikliği varken (bkz: başlığın kanalları/@moroff) gökten zembille inmiş sözlük kanalı... doğrusu dahiyane bir fikir.

  aslında sırf bu kanal mevzuu bile sözlüğün ne kadar keyfi ve plansız, programsız bir şekilde yönetildiğini gözler önüne serer nitelikte.

  edit: aslına bakarsanız "bu kanal lüzumsuz, kahrolsun havacılık, helikopterlerden gına geldi, wright kardeşler kouachi kardeşlerle yarışır, yamaç paraşütü terörüne dur diyelim, serçelerin boğazı tıkansın, leyleklerin boyu devrilsin, martılar simitsiz kalsın!" demiyorum. havacılık kanalının varlık bulması, tekil olarak irdelendiğinde sevindirici bir olaydır; dahası bana kalsa #havacılık gibi yüzlercesinin açılması, sözlüğün gerçek anlamda kişiselleştirilebilmesine olanak sağlayacak ve -mademki bu dönüşüme tevessül edildi- çiçeği burnundaki yöneticinin sözlük vizyonunu gerçekleştirme hususunda önemli bir adım niteliği taşıyacaktır. gelgelelim halihazırdaki yetersiz ve keyfi bir seçilimin meyvesi olduğunu bas bas bağıran az sayıdaki kanala önceik sırasında çok daha arkalardaki bir yenisini eklemek, ancak sıçıp üstüne tüy dikmek diye tabir edilebilecek bir davranıştır.
 • türkiye için çok gerekli bir kanaldır. neden peki? şöyle açıklayayım; üretim yapılmayan, kendisine ait markası olmayan, tarımı ve hayvancılığı geri kalmış, petrolü olmayan, turizmi sadece yaz aylarında antalyadaki esmer animatörlerin eğlendirdiği fakir rus kızlar olan, tek ayrıcalığı konumu olan bir ülke için havacılık silahımızda kalan bir nevi son kurşundur. türkiye ekonomisine yaptığı katkıyı şimdi tutup anlatamayacağım ama az biraz hayal gücünüz varsa şöyle bir düşünerek de ne dediğimi anlarsınız. örnek olarak dubai'yi verelim hemen. oxford economics'in bir çalışması. derler ki; havacılık şu an için dubai'nin gayri safi yurtiçi hasılasının %27'sini oluşturuyor.(16.5 milyar dolar) hadi diyelim bunun %10'luk bir kısmı ülkeye gelen turistler ıvır zıvır, bizde o yok. turist gelmiyor hiç diyelim. bizde ülke olarak tonlarca transit yolcu ağırlıyoruz. kendi firmalarımız bağlantılı seferlerle milyonlarca dolar kar ediyorlar ve ettğimiz karın büyük bir kısmını yolcular değil kargolar oluşturuyor. avrupadaki havacılık krizinin kaymağını şu an biz yiyoruz...

  siz çıkıp eskilerin matbaa için söylediği şeyi çağımıza uyarlayıp derseniz ki; "abi yaeee havacılığa* ne gerek var şimdi başımızda o kadar çok yapılması gereken şey varken; her kuşu yedik bir leylek mi kaldı." o zaman çok afedersiniz ama bizden bi bok olmaz. onun yerine dersin ki; havacılık kanalı açılmış ne güzel, ama şu kanallar da açılsın. bunlar hakkında da ayrı bir kanal altında konuşalım. o zaman ayakta alkışlarım. derim ki, adama bak lan ne güzel düşünmüş.

  son bir not olarak oxford economics'in yaptığı çalışmayı da link olarak vereyim de kültürlenelim.
  http://www.consultancy.uk/…ion-industry-set-to-boom
 • sahane olay.
 • "#spor gibi bir gereksizligin oldugu ortamda, havacilik kanali hic de fazlalik degildir"

  tek yanli, bencil, kendisinden farkli fikirleri onemsemez ve cahil yaklasim ornegi izlediniz. ayni tavri sergilememeniz dilegi ile.
 • bu kanaldan önce açılması gereken zilyon tane kanal varken açılmış kanaldır. en basitinden, bugün bu kanala düşmüş olan 14 başlık var sadece.
 • müthis gereksiz kanal, bunu kaldırsınlar #inanç ya da #din koysunlar artık.