şükela:  tümü | bugün soru sor
  • bizim ailede nisan ayı gibi gerçekleşen doğa olayıdır. iklim dengelerine ve seçim tarihlerine göre göç tarihinde değişiklik gözlemlenebilir.

    arabanın bakımı yaptırılır uzun yola çıkılacağından. 'şurada bulgur var, dondurucuda mantı var' vs. gibi kritik bilgilendirilmeler yapılır. araba, bu uzun süreç için yüklenir ağzına kadar. duygusal bir vedanın ardından ebeveynlerin mevsimsel göçü başlar.

    tüm yaz boyunca aktif kalmış ebeveynlerinizin, bir enerji tsunamisi ve bolca ev yapımı salça, tarhana vb. ile hayatınıza tekrar girmesiyle son bulacak süreçtir ayrıca.

    bir birim olarak yüklediğiniz arabayı iki birim olarak boşaltırken ufak bir hüzün çöker. ama yoldan alınmış peynir ve kuru domatesler moralinizi biraz düzeltebilir.
  • göç etmek için doğdular, ya göç edecekler yada ölecekler. okey takımı örtüleri eskimesine rağmen ilerliyorlar. emekliler bunu defalarca yaşadı. ergenler havuz başından ayrılmama gereğini biliyorlar, site bekçisi tehlikesine rağmen ilerliyorlar. yollarına devam etmeliler, çünkü karşı komşu onlara fısıldadı: "müsait misiniz, müsait misiniz, müsaitseniz çay koyun geliyoruz...."