şükela:  tümü | bugün
  • başlığı boş bulduğuma göre hiç kimse daha önce havale beklememiş ve yapılacağı söylenen bütün havaleler tam zamanında yerlerine ulaşmış herhalde. bir benimkiler devamlı olarak unutuluyor.

bilirsin ki paran yolda, konuşulmuş hemen gelecek. bakarsın da bakarsın ama gelmez ve gelmez. birinci gün, ikinci gün, üçüncü gün, peşini bıraksan bir hafta, belki hiç gelmez.

bilirsiniz; illa bi unutulur o havale, eft her ne ise. unutulmuştur yani. illa sen bi hatırlatıp paragöz durumuna düşeceksin. yok kendiliğinden pek gelmez. unutulmuştur tabii, ne önemi var benim beklediğim havalenin değil mi? yoğun günlük işlerinin arasında benim paracık senin akılcığa gelememiş. sıra gelmemiş. tabii olabilir. zaman mı olmadı? anlıyorum.

sen elcağızım bir türlü gitmedi desene şuna. yok anlayamıyorum. kimseye güvenimiz kalmadığı gibi bankadan da şüphelenirsin rakamlar oynamadıkça. üstüne mi yatar, bir süre kullanır mı, bekletiyor mu? valla olmaz olmaz. hatta kendinden bile şüphe edersin yanlış mı verdim acaba hesabın iban’ını diye.

anlaşılan adamı aramak gerekecek veya mesaj çekmek, “şey, afedersiniz rahatsız ediyorum. benim havaleyi unuttunuz galiba.” al işte! yine bir iplemezin gözünde, yok yere kendi paramızın paragözü olduk. o parayı bu zamana kadar göndermeyen adam eminim ki yaptığından benim kadar utanmıyor.

yoksa yanlışlıkla başka birinin hesabına mı gitti bizim para? valla ben numarayı kontrol ettim; doğru göndermişim. ismim de var. unutkan mı yanlış gönderdi ki isimleri karşılaştırmadan? inanır mısınız bir an, bu gerçekte var olmayan yanlış hesabın, 60 yaş üstü kasketi takmış sahibi bile geliverir gözümün önüne, bankamatikten şaşkın ve mutlu bir şekilde benim paraları çekerken.

yok artık ya! yemin ederim ben böyle değildim. sözünü ettiğim sözüm ona unutkanlar, bekletirken saldıkları bu dolu güvensizlikle sonunda beni resmen delirttiler veya... çok mu paranoyak ettiler acaba? alın terinden ufacık paramla rezil ettiler. sayelerinde ben artık çalışmak, iş yapmak falan istemez oldum. bekletmeyi sevmez, borcuna da son derece sadık bir tezcan olarak, hayatta kalabilmek için sürekli bir şeylerin peşine düşüp bazı şeylerin olmasını beklemek de istemiyorum. artık biraz da siz kovalayın. ben, sadece sokaklarda konaklayıp aç susuz halde ölmek istiyorum.