• bodrum gölköyde bulunan ,süper bi plajı olan, ve bodrum gençliğinin piyasa yaptığı mekan.
 • bacardi ailesinin malvarliginin devrimden sonra kuba devletine gecmesinin ardindan, daha once bu aile tarafindan kendi adiyla uretilen rom "havana club" adini almistir ve kuba'da halen bu adla uretilmektedir. bacardi ailesi de kuba disinda kendi adiyla rom uretmeye devam etmis ve malum oldugu uzere -tekrar- fena halde kose olmayi becermistir.
  ayrica (bkz: bacardi) , (bkz: mojito), (bkz: daiquiri) (bkz: santiago de cuba)

  ozellikle yillanmis romlari nefistir, yaninda bacardi'nin esamisi okunmaz. ama pazarlama becerilerinin gozu kor olsun, ne yazik ki bacardi adi neredeyse romla ozdeslesmis durumda; herhangi bir kokteyldeki romun yerine bacardi adi telaffuz edilmekte romun ickinin adi, bacardi'ninse sadece marka oldugunu fark etmeyen suursuz bunyelerce.
 • yeryüzünde üretilen en güzel rom.
 • birinci sınıf romları uluslararası yarışmalarda bacardiden sonra en fazla ödül alan rom markası(2002 itibariyle).
  havana club'ın fabrikası havananın merkezinde bir binadır. bu fabrika devrimle birlikte kaçan bacardi ailesinden devlete geçmiştir. küba hükümeti her ne kadar bu fabrikanın her zaman havana club'ın malı olduğunu, bütün el konulma hikayelerinin asılsız olduğunu iddia etse de, bunu fabrikanın en tepesinde bacardinin amblemi olan yarasa * yanlışlar.
 • cihangirde firuzaga camiinin yanindaki ve tesvikiye camiinin hemen yanindaki ickicilerde satisina baslanmis olan ickidir. hayirlara vesile olsun.
  ayrica blancosu 54 milyondur, normal fiyatinin 3 peso oldugunu bilsek de deger.
 • alanyadaki gidilip çılgın atılacak tek bardır...

  http://www.clubhavanaalanya.com/
 • içtikten sonra bacardinin yanına yaklaşılmayacak alkollü içki markası.
 • zamanında iefde kanka olunan kübalıların hediye ettiği, türkiye'de yok diye bir sürü hava atıp, kendimden başka pek kimseye tattırmadığım, sonra tansaşta görünce buruk bir sevinçle kaptığım; bacardiden iyi olduğu yaptığımız blind testlerle kanıtlanmış; öğrenci evi yapımı cappy karışık kokteyliyle, mojito ve rom/coke/lime kokteylerine kafa tutan kübanın ulusal içkisi olan rom
 • her ne kadar no bacardi no mojito diye bir efsane alıp başını gitmiş olsa da, bana kalırsa olay havana club'tadır. zaten ülkemizde de satış fiyatı bacardi'yle aynı. 50 ytl..
 • bundan onbes sene evvel havana'da 3 ila 7 dolar arasinda turistik yerlerde satiliyordu... lokallerin alisveris yaptigi tezgahalti yerlerde 1 dolarin altina iniyordu 2 yillik olani... ama guzeldir... 20 yillik olani buzla icersiniz yanliz yarim siseden sonra sabah basagrisi yapiyor...

  bu ickiyle yapilabilecek en harika kokteyl daiquri'dir... dunya uzerinde en iyi daiquiri floridita'da yaplir... floridacik anlamina gelen bu bar habana'dadir ve duvarinda kocaman soyle yazar yeryuzundeki ilk daiquiri bu barda ernest hamingway tarafindan yapildi... ayni bar aslinda bir oteldir... ve restoraninda super yengecler vardir...
hesabın var mı? giriş yap