şükela:  tümü | bugün
  • kış saati uygulaması ile insanın içine çöken karanlık.
    yerleşik iç sıkıntısı.
    güneşe özlem.
    bir of çeksem,
    karşıkı karanlık dağlar ayaklanır,
    gelir içime oturur.
    of ki ne of...
  • sokakta erkenden sessizlik başlar ve bütün pijler toplanıp saklambaç oynardık. mahalledeki tüm evlerin balkonlarından sırayla hepimizin isimleri anons edilirdi ve nihayet 3 kişi kaldığımızda çekirdek alır bakkalın önünde bakkal veysel abinin "oğlum oraya atmayın lan pijler" sitemlerine aldırmadan cinli hikayeler uydururduk. sonrada korkudan zangır zangır titrerdik. ne bileyim yani. şimdi de evde bu güzel geceleri ders çalışarak ziyan ediyoruz. ah ulan eski pij arkadaşlarımı özledim yine, şimdi yarısı hapiste olsa da ne varsa onların sohbetinde vardı.!
  • cebren ve hile ile yaratilmaya calisilan ic kararmasi, "hadi siktirin gidin evlerinize elma soyup birbirinizin agzina verin" subliminali.

bu fikri ortaya atan ve elbirligi ile uygulayan devlet baskanlarinin bir masa etrafinda kotu adam kahkahasi atip kadeh tokusturduklarina eminim. hainler.
  • dün otobüsle istanbul'dan dönerken dışarı baktım ve havalar ne kadar erken kararıyo ya dedim. saate baktım. 22.30.

burası çok güzel, gelin isterseniz.
  • ne yazık ki standart saat; havaların erken karardığı kış mevsiminde uygulanan saatlerin bir saat geri alındığı uygulama imiş.
    keşke saatlar kışın bir saat ileri, yazın bir saat geri alınsaydı da işten çıkış saatleri hiç gece karanlığına kalmasaydı.
  • kışın yaşadığım en büyük sorun işte bu. işten çık hava kapkaranlık yollar ıssız bide tek başına yürümek zorunda olduğun yollar var. korkarak yürüme zamanlarına hoş geldik.