• kendi yaptığım bi aptallığı anlatmak istiyorum, bugün ankarada uçaktan indik merkezde olan evimize gitmek için belko ve havaş vardı belkoda sıra çok fazlaydı ondan havaşı tercih ettik ama etmez olaydık, sincan tarafından dolaştırıyor ve tam bir işkence resmen belko yarım saatte giderken bu bomboş yolda 1 saatte varıyor aştiye bu araç. korkunç ya ben bodrumdan buraya 65 dakikada geldim havaalanından 45 km uzaktaki sincana kadar gitmek zorunda mıyım? servisin önünde bağıran adamlar bi kez bile sincan eryaman demiyor durmadan aşti diye bağırıp milletin zamanını çalıyorlar, dünyanın en kıymetli şeyi zamandır, bu saçmalık düzelmezse asla havaşa binmem bi daha
  • buyuksehir belediyesinin zoruyla fantastik bir güzergah belirlenerek 30dklik yolu 1 saat 20dk gibi bir sürede alarak sizi uçağa yetiştiremeyen firma.. burada suçlu olan firma değil tekel olarak sadece kendi sehiricinden ulaşımı sağlamak isteyen ankara büyükşehir belediyesidir..
  • yukarıda bahsedilen durumla aştiden sincana giderek oradan havalimanına geçmeyi planlayan bir güzergah çizmişler. kullanırken bunu göze alınız.

edit: yazım.
  • ne zamandır eryaman yht garının orada ve sincan istikametinde görüyordum. dün deneme şansım oldu. 35 dakikada eryaman yht garındaydım. şikayetçi olanların neden şikayetçi olduğunu anlamış değilim. çizilebilecek en iyi güzergah çizilmiş. tabii siz sincan istikametindekileri adam yerine koymadığınız için öncelik güzergahının oraya verilmesine içerlemişsiniz. önce aşti'ye uğrayıp sonra yht garına gelmesi güzergah açısından saçma olurdu zaten.
    neyse o kadar sevindim ki bu seferlerin başlamasına.
    belirtmek istediğim şey ise havaalanına gidişte hemen yht garının* önündeki otobüs durağından alıyor. havaalanından gelişinde ise karşı yolda shell'in önündeki durakta bırakıyor. ücreti de bedava neredeyse 11 tl.
  • artık yolcuların adını soyadını ve kimlik numarasını bir listeye yazan havaalanı servisi. bakanlık istiyormuş.
  • ankara için, yolculuk süresini tekrardan 45dk'ya çekmiş olan işletme. şüpheyle binmeme rağmen, taahüt ettiği zamanda havaalanına gelerek sevindirmiştir.
  • 11 tl idi 2018 de fiyat değiştiyse bilen biri yeşillendirsin lütfen

düzeltme: hâlâ 11 tl.
  • ordu-giresun havalimanının açılmasının ardından giresun-trabzon havalimanı seferlerini kaldırarak giresun merkezde oturan yolcuları mağdur etmiştir. zira izmir’e sıkça seyahat eden ve ordu-giresun havalimanından izmir’e sefer olmaması (evet ülkenin üçüncü büyük şehrine sefer yok, güya havaalanı) nedeniyle sürekli trabzon’u kullanmak zorunda kalanlar için havaş’ın giresun seferlerini kaldırması sonrası büyük bir çile başlamıştır.
  • ünye otogardan ordu-giresun hava limanına tahmini ne kadar sürede gidildiğini merak ettiğim otobüs firması. bilen varsa bi yeşillendirsin.
  • ankara'da kaç dakikada gider diyenlere uçağınız kaçta diyerek ona göre saat söyleyen firma. dikkat ettim uçak saatine az kalan biri saatini söyledikten sonra 35 dakikaya yakın bir süre söylerken bir sonrakine 45 dakika ama bugün trafik var 55 dakika dedi. otobüs ortalama 100 km hızla ki şehir içi tehlikeli bir sürat 65 dakikada indirdi.

kendi arabanızla deneyin, aştiden önce batıya eryaman'a gideceksiniz, eryaman'dan sonra çevre yoluna bağlanıp geriye ve kuzeye giderek esenboğa'ya varacaksınız. 45 dakikada giderseniz bunlara da inanabilirsiniz. kaldı ki arada durup yolcu alıyor.

belkoair daha kötü ve şehir içinden gidiyor tamam da adam belki taksi tutacak, niye zorlama saatler söylüyorsunuz yolculara. yolcu kapmaya çalışıyorsunuz da siz mi karşılayacaksınız uçağı kaçırırsa. bir de son sürat tehlikeli araç kullanıyorlar bu zaman baskısı nedeniyle.

çeyrek-kırkbeş çalışıyorlar. binerken zamana dikkat edin.
hesabın var mı? giriş yap