şükela:  tümü | bugün
 • ing. "hala anlamadın mı?"
  syd barret'ın yayınlanmamış eserlerinden biri ve pink floyd'un için yaptığı son bestedir. syd'ın arkadaşlarıyla alay edercesine, sürekli değiştirdiği bu şarkı, roger waters'ın yıllar sonra yapacağı "gerçek bir çılgın deha (mad genius) işiydi. hiç bir şey anlamamıştım, o söylerken bir saat boyunca yanında dikilip, şarkıyı sürekli değiştirdiği için takip edemediğimi açıklamaya çalışıyordum. arada "have you got it yet?" diye soruyor ve ben "no, no" diye karşılık veriyordum.." açıklamasına rağmen, syd'in 1968'de gruptan ayrılmasının sebeplerinden biri olarak değerlendirilebilir...
 • genç floydistler rahatsız!

  sebebi ise kutsal bilgi kaynağı; have you got it yet hakkında yeterince bilgi sahibi değilmiş! bu bağlamda yarın öğle namazının ardından eminönünden taksim meydanına yürüyüş yaparak seslerini duyuracaklarmış.

  tanım: have you got it yet sözlük yazarları tarafından gözardı edilmiştir.

  edit akbaryam: desteklediğim yürüyüştür.
 • rahatsız floydistlerden biri olarak : http://www.pink-floyd.org/barrett/hygiy/ bu entryi bir borç bilirim ve arşivin tamamına sahip olmanın mutluluğunu yaşarım. (bkz: pink floyd dinliyorum ondandır)
 • syd barrett’in pink floyd ile kesin olarak ayrılışının şarkısı.
  şarkıyı her tekrarında farklı şekilde söyleyip, ismini de “have you got it yet” koyarak kullandığı uyuşturucunun kendisinde nasıl bir etki yarattığını göstermiş bir nevi. grup üyeleri ise barrett'in artık pink floyd'a katkı sağlamayacağını anlayarak yollarını tamamen ayırmaya bu şarkıyla karar vermişler.
 • (bkz: syd barrett)'in ironiden anlamayan nesle aşina değilim havasında bir saat grubu koşturduktan sonra muhtemelen (bkz: roger waters)'ın ıhaaa dedikten sonra barrett'in kahkaha atıp,kalkıp gittiği stüdyo performansı olan şarkıdır.

  ki kendisini gruptan atmışlardır.

  efsaneye göre 80'lerin sonunda artık kilo almış,kel kalmış halde,kız kardeşinin duvarında asılı duran gitarı alıp biraz tıngırdatmasına şaşıran gözlerle bakanlara da aynı kahkahayı atmıştır.
  (bkz: the madcap laughs) yürekdelen kahkahalar..

  adam dahi,sadece sıkılmış işte.
  istememiş.
 • syd gruptan atılmadan önce kaydedilen son şakı. provarsında syd her seferinde şarkıyı değiştirmiş falan deniyor, bulabildiğim bir tek kaydı internette var. güzel şarkı aslında, üzerinde çalışılabilirmiş. diğer pink floyd üyeleri daha farklı müzik yapmak istedikleri için, syd'in madde kullanımına bağlı psikotik dengesizliğini de fırsat bilip adamı dehlemişler.

hesabın var mı? giriş yap