şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  türkçesiyle "şeytanın evi", 2016 abd yapımı korku-gerilim filmi. andrew c. erin'ın senaryosunu yazıp yönettiği düşük bütçeli ve tanınmamış oyuncularla çekilen b sınıfı bir filmdir. filmin başrollerinde julie benz, fionnula flanagan, belle shouse, josh stamberg ve danielle harris rol almaktadırlar. filmde, gotik bir dairede yaşayan genç bir kadının başına gelen korku dolu olaylar anlatılmaktadır. son olarak, filmin imdb.com puanı 4,9/10'dur.

  konusu
  bir süredir uyuşturucu tedavisi gören genç bir kadın (julie benz), yeni bir hayata adım atmak üzere, eski bir binaya taşınır. burada daha önce oturan kişi, gizemli bir biçimde ortadan kaybolmuştur. genç kadın, kısa süre sonra, apartman yöneticisinin bir sadist olduğunu ve karanlık güçlerin binada hüküm sürdüğünü anlayacaktır

  imdb.com - http://www.imdb.com/title/tt3424690/

  wikipedia - https://en.wikipedia.org/wiki/havenhurst

  trailer - https://www.youtube.com/watch?v=oybintofwuu

  --- spoiler ---
 • biraz sıkıcı bir film ama izleyebileceğiniz, idare eder ve 80 dakikalık bir film. puan olarak 5.5/10 veriyorum.

  --- spoiler ---

  yani karış karış, duvar duvar kontrole sahip olmaları biraz abartılmış ama neyse. mutlu eden şey kadının layığını bulması oldu. mutsuz bir sondu onun layığı. eğer sen ne halt olduğunu bilmediğin bön bakışlı bir kıza bu denli yardım edip de merdivenmiş, tünelmiş her yere önce onu sokarsan olacağı budur işte. o yüzden bu kadının ölmesi filmin gerçekçiliğini arttırdı. o kadar uğraşı boşuna gitti! sarah denen kız da işte aklını kullandı ve evet dedi, hain kız ama hayatta kaldı. işe yaramaz jackie de cehennem çukurunu boyladı.

  bir başka saçma şey de bu dedektif adam resimlerde orada kapının yok olduğunu gördü yani. kendi bir zahmet gidip bakmayı akıl edemedi mi? beyinsiz jackie bile gitti de kapıyı buldu, bu adam nasıl dedektif?? ayrıca kadın telefonda bile dedi yani kanıtların orada olduğunu ve adam her şeye rağmen takmadı orayı. böyle dedektif olmaz olsun, dedektifliği boşuna gitmiş!

  --- spoiler ---
 • 2016 yapımı bir gerilim filmi. http://www.imdb.com/title/tt3424690/

  --- spoiler ---
  bir süredir uyuşturucu tedavisi gören genç bir kadın, yeni bir hayata adım atmak üzere, eski bir binaya taşınır. burada daha önce oturan kişi, gizemli bir biçimde ortadan kaybolmuştur. genç kadın, kısa süre sonra, apartman yöneticisinin bir sadist olduğunu ve karanlık güçlerin binada hüküm sürdüğünü anlayacaktır…
  --- spoiler ---

  üstteki entry'de de değinildiği gibi, gayet saçma yanları olsa da aslında izlenebilir bir film. korku filmlerinde mantık aramıyorsanız, orta kalitede bir seyirllik sunan orta kalitede bir filmdir. imdb puanı da (5.0) tam kendine yakışır türden.

  not: spoiler ibaresi içindeki metin turkcealtyazi.org dan alınmıştır.