• dunyada sadece orta dogu teknik universitesi kafeteryasinda cikan, ve kafeterya onunde yuzlerce metre kuyruk olusmasini saglayan odtu'lu ogrencilerin favori yemegidir. en temelinde zeytinyagli ve yogurtlu havuc kizartmasidir.

gorseli icin;
    http://kafeterya.metu.edu.tr/…73e92bd5ea75024dd.jpg
  • odtü yemekhane aşçısı serdal delibal'ın tarifine şu videodan ulaşılabilen yemek.
  • odtü'nün abartılmış yemeği. öyle söylendiği gibi kuyruklara falan sebep olmaz. bunu seven belli bir kitle var, onlar abarttıkça abartıyorlar bunu. hiçbir zaman havuç borona bir köfte ya da rosto kuyruğuna yetişemez, yetiştiği de görülmemiştir. ancak yanında başka sevilen bir yemek olursa uzun bir kuyruk oluşturabilir. eski odtü öğrecileri de onların zamanında havuç borona'nın kimse tarafından umursanmayan öylesine bir yiyecek olduğunu söylerler.
  • ben okurken en sevdiğim yemekti benim. benden başka alan çok nadirdi. hatta benle çok dalga geçilmişliği var bunu mu seviyorsun diye. hatta tarifini sormuştum. evde de yaptım daha sonra. ünlü olmuş demek daha sonra :)
  • yıllar önce ilk kez odtü'de yediğim, bağımlılık yapan, lezzetli ve şifalı yiyecek.
hesabın var mı? giriş yap