şükela:  tümü | bugün
  • uzun zamandır düşünüp içinden çıkamadığım ülkenin gerçek problemi.

mahallenin ilkokul 3. sınıf terk bakkalı da matematik öğretmeni kız kardeşim de konu siyasetten açıldığı an adeta birer tayyip olup çıkıyorlar.

yemin ediyorum size bu normal değil. ben çocukken hatırlarım, tansu çiller mesut yılmaz rekabeti vardı.

eger bir ortamda siyaset konuşuluyorsa ve taraflardan birisi eğitimsiz biriyse daha çok dinlerdi.

şu anda olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. ellerinde bulundurduklarıcmedya sayesinde insanları adeta tornadan geçirmişler.

hemen bir örnek ; bülent ecevit'in bir videosu var. benzine, gaza, şuna buna %100 zam diyor. sene 1970. yani ya 31. hükumet ya da 32. hükumet var başta.

incelediğimiz zaman, süleyman demirel hükumeti olduğunu ve bülent ecevit'in yalnızca muhalefette olduğunu ve muhalefet yaptığını görüyoruz.

peki bu havuz medyası olayı nasıl sunuyor? sanki bülent ecevit 1970 yılında başbakan ve halka basın toplantısında zamları duyuruyor.

arkadaşlar! kusura bakmayın da bu iş eğitimle falan çözülecek iş değil. beyni yıkanmış milyonlar var.

bu işin gerçek çözümü nedir?
  • örneğin ince, havuz medyasını mecbur bırakacak hamleler yaptı. ya da iyi partililerin havuz medyasını protesto etmesi üzerine mecbur kalıp akşener'e yer vermeleri. peki bunlar yeterli mi? bence değil.

muhalefetin yapması gerekenin aynı şekilde medya yaratması ya da medya patronlarıyla anlaşması gerekir diye düşünüyorum. bunun için tabii ki kaynak lazım ama geliri giderini bir süre sonra dengeleyecek noktaya gelmesi de uzun sürmez.

bundan ziyade daha büyük bir tehlike var aslında
    (bkz: sosyal medya)
    (bkz: algı yönetimi)
    akp de bu konuya daha fazla kaynak ayırıyor. burada bile aktroll sayısını görüyorsunuz. bunu örgütlemek de zor bir mesele ve ne kadar tiksinsem de akp bunu iyi yapıyor.

kısacası çamurda dövüşüyorsak bizim de domuzluk etmemiz lazım.
  • havuz medyasini bilmem ama medya sektorune hic guven kalmadi. big brotherin gerizekali danismanlari sayesinde yeni nesil tv gazete ile ilgisi kalmadi.

3 5 daha fazla kazanicaz diye medya patronlari onursuz kisiliksiz insanlar olarak anılıyor. boyle giderse 5 sene sonra kahvedeki dayilardan baska tv izleyen kalmiycak koca bi sektoru bitirdiler.

yarisma evlilik programlarindaki casting oyunculari ile milletin beynini yikamalarida cabasi. hadi bebegim beni baskasiyla dusun lafini bile isitti bu kulaklar.

ben sahsen tv ye reklam vermem isleri gucleri kandirmak olan bir kuruma insanlar neden guvenip o urunu alsin ki

ha sosyal medyayida belese ajan ve istatistik kurumu olarak hatta provokasyon araci olarakta kullaniyor bu elitler oda ayri bir konu.

boyle giderse yeni nesili hipnoz edemiyeceksiniz

medya 20 sene sonra insanlari uyutma hipnoz mekanizmasi olarak anilcak.

ondan sonra 11 eylul saldirilarini, çölde gotunu tasla silen araplar yapti diye uyutucak bir kitle bulamiycaksiniz.
  • muharrem ince’nin mitiglerinde yaptığı gibi, onların yalanlarını dev ekranlarda ifşa etmesi gibi her yerde yalanlarını dillendirip, özellikle sosyal medya üzerinde alternatiflerinin oluşturulması ve yanlışlarını yüzlerine vurarak itibarlarını zedelemek olabilir.
  • daha önce sizin taraf pek sallamamıştı. önemli değildi, sonuç olarak karamehmet, doğan, bilgin bunlar sallamazdı. güçleri fazla idi. ne zaman anadolu sermaye grupları güçlendi, o zaman medya el değiştirdi .

beklersin şekerim ama türkiye sizin eski özlem duyduğunuz türkiye değil.
  • havuz medyasını yenmenin yolu, deniz medyasından geçer efendim. yani mevcut medyadan daha büyük, daha kuvvetli, daha kudretli bir medya yapabilir, oluşturabilir yada oluşması için uygun ortam yaratabilirseniz havuz medyası biter.
  • tabii ki boykottan geçiyor.

bizim ülkenin muhalifi rahatına düşkündür gerçi, yıllar önce başlamalıydı.
  • diğer 5-10 kanalın satın alınıp tek bir çatıda ve farklı isimlerde birleştirilmesi. aynı anda ortak yayın verebilecek kanallar serisi yaratmak.
  • erkan tana biraz para verip hedef değiştirtirseniz düzelir nispeten. yoksa iyice kobra murata baglayacak.
  • bu millet tam bir televizyon tüketicisidir; çoğunluk cahil olduğu için araştırmaz, ne dersen onu kabul eder.

bu osmanlı coşkuları çıkmadan önce verilen mesajlara en çok yatırım yapılan ve reyting rekorları kıran dizilere bir bakın; osmanlı ve padişahların ütopik sunumuyla bu hale getirildiler, tabi ki de bilinçli olarak.